Yeni OCC başkanı, kripto para birimi kurallarının gözden geçirilmesini talep ediyor

Yeni OCC başkanı, kripto para birimi kurallarının gözden geçirilmesini talep ediyor

- in Kripto Para Haberleri
20
0

Amerika Birleşik Devletleri’nin bankacılık düzenleyicisi, Para Birimi Denetleyici Ofisi, Brian Brooks’un ayrılmasının ardından kripto para birimiyle ilgili kural koymayı gözden geçirecek.

Yeni atanan Para Birimi Sorumlu Vekili Michael Hsu, Çarşamba günü House Financial Services Komitesi nezdindeki ifadesinin bir parçası olarak kripto endüstrisine ilişkin eski OCC kural koyucularının personel tarafından gözden geçirilmesini talep etti.

Hazırlanan açıklamalarda Hsu, OCC personelinden, ulusal bankaları ve güven şirketlerini kiralama çerçevesini güncellemek, bankacılık işinin bir parçası olarak kripto saklama hizmetlerini yorumlamak ve bir İnovasyon Ofisi kurmak gibi kripto para birimi ile ilgili eylemlerini gözden geçirmelerini istedi. “OCC’de odak noktası, sorumlu yeniliği teşvik etmek olmuştur. Görevli, personelden bu eylemleri gözden geçirmelerini istedim ”dedi.

Hsu, OCC’nin kripto kural koyuculuğunun gözden geçirilmesinin, büyük finansal trendlere dair kurum bazında parçalanmış bir yaklaşımı ele almayı ve uygun bir düzenleyici çevre oluşturmayı amaçladığını savundu. “Kurumlar arası koordinasyon olduğu ölçüde, Facebook’un Diem’i gibi acil bir konuyu ele almak taktik olma eğilimindedir” diye devam etti:

“Daha geniş endişem, bu girişimlerin tüm paydaşlarla tam bir koordinasyon içinde yapılmamasıdır. Düzenleyici çevreyle ilgili daha geniş bir stratejinin parçası da görünmüyorlar. Bu iki görevi de ele almanın bir öncelik olması gerektiğine inanıyorum. “

Yeni Para Birimi Sorumlusu, OCC denetimindeki bankaların “güvenli ve sağlam bir şekilde çalışmalarını, topluluklarının kredi ihtiyaçlarını karşılamalarını, tüm müşterilere adil davranmalarını ve yasa ve düzenlemelere uymalarını” sağlamaya odaklanacağını vurguladı.

Brooks, Mart 2020’ye katıldıktan sonra Ocak 2021’de OCC’den ayrıldı. Aynı zamanda Nasdaq kripto borsası Coinbase’de hukuk ekibinin eski başkanı olan Brooks, şu anda dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in bir yan kuruluşu olan Binance US’nin CEO’su.

OCC, Brook’un görev süresi altındaki kripto endüstrisi için federal ABD bankalarının sabit paralar için rezerv para bulundurma yetkisi de dahil olmak üzere bir dizi önemli düzenleme kararı aldı. Nisan ayında OCC, büyük stabilcoin şirketi Paxos’a ulusal bir güven bankası oluşturmak için federal bir sözleşme verdi.