Yatırımcı Raoul Pal, Bitcoin fiyat tablosunun ‘düşen kama’ işaretini verdiğini söylüyor.

Yatırımcı Raoul Pal, Bitcoin fiyat tablosunun ‘düşen kama’ işaretini verdiğini söylüyor.

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Raoul Pal, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının alım satımlarını Elon Musk’a karşı seferber etmelerini istiyor. Makro yatırım stratejisti, yatırımcılara Bitcoin varlıklarını biriktirmelerini veya korumalarını tavsiye etti, tıpkı amiral gemisi kripto para birimi hafta sonu ve bu haftanın başında büyük düşüşler yaşarken.

Hafta sonu ve Pazartesi günü Bitcoin% 16.92 düştü. Kaynak: Tradingview

Geriye dönüp bakıldığında, Elon Musk kripto para piyasasını sallamaya başladıktan sonra boğalar baskı altına girdi. 12 Mayıs’ta milyarder girişimci, Bitcoin madenciliği endüstrisi ile ilgili çevresel sorunları gerekçe göstererek şirketi Tesla’nın elektrikli araçları için bitcoin ödemelerini kabul etme kararını tersine çevirdi.

Yine de, Tesla’nın bilançosunda bir milyar dolardan fazla bitcoin tutmaya devam edeceğini belirtti. Şirket, söz konusu kripto yatırımını Şubat 2021’de menkul kıymetler dosyasında açıkladı.

Ancak hafta sonu Musk, başka bir U dönüşü olacağını ima etti. Twitter’da sözde bir kripto para dolandırıcılığı yapan kişi, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin stoğunun tamamını piyasada bırakma ihtimalini tartıştı. Musk, tüccarları Tesla’nın tüm Bitcoin varlıklarını gerçekten satacağına inanmaya teşvik eden bir “gerçekten” yanıt verdi.

Musk daha sonra şunu açıkladı: Tesla, Bitcoin’ini satmadı.

Ancak hasar verildi. Bitcoin’in fiyatı düştükçe Musk’ın yorumları, Bitcoin topluluğu ile Twitter’da dışarı çıkmaya yol açtı ve önde gelen kripto etkileyicisi Anthony “Pomp” Pompliano’nun Tesla CEO’sunu “duygusal milyarder” olarak adlandırmasına neden oldu.

Öte yandan, Pal, Bitcoin yatırımcılarının “hafta sonu FUD’unu” görmezden gelmelerini ve kripto para biriminin yükseliş eğilimi gösteren güçlü teknik kurulumuna odaklanmalarını önerdi.

Dostum:

“Hafta sonu FUD festivali ve dövüşünden sonra, önemli şeylere geri dönelim. BTC büyük olasılıkla bir kama oluşturuyor … tamamen normal düzeltme ve sağlıklı […] Öyleyse, kuru tozunuz varsa ekleyin. Eğer yapmazsan. HODL. “

Pal’ın Bitcoin Tweetinin Anatomisi

BTFD, tüccarları fiyatları düştükçe daha fazla varlık biriktirmeleri için etkileyen “F *** ing Dip Satın Al” ın temelidir. Bu arada Pal, Falling Wedge modelini gördükten sonra en son Bitcoin düzeltmesinde çok yükseliş eğilimi gösterdi.

Düşen Takozlar, yükselişin tersine dönme kalıplarıdır. Fiyat eğilimleri, aşağı doğru eğimli iki eğilim çizgisi tarafından tanımlanan bir aralık içinde düştüğünde ortaya çıkarlar – üzerlerinde oluşan yüksek tepkiler ve tepki düşükleri birleştikçe.

Tipik olarak, maksimum Kama uzunluğu ile üst trend çizgisinin üzerinde fiyatın düşmesine yol açar. Teknik teori, Pal’ın Bitcoin üzerindeki yükseliş eğiliminin temelini oluşturuyor.

Bitcoin Wedge oluşumu, ileride yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor. Kaynak: Twitter

Tradingview’den Pal’ın BTC ticaret kurulumunun aynalı bir görüntüsü, BTC / USD döviz kurunun bir sonraki yukarı yönlü harekette neredeyse 14.000 $ artabileceğini gösteriyor.

Bu arada, ağ hash oranı ve diğer ölçümler gibi temeller Bitcoin pazarında yükselişe geçmeye devam ediyor. Bununla birlikte, bazı makroekonomik faktörler, özellikle dolar düşerken Bitcoin için bir destek sağlayabilir.

Buna ek olarak, Merkez Bankası Nisan ayında Çarşamba günü toplantı tutanağını yayınlayacak ve merkez bankasının faiz oranlarını sıfıra yakın tutacağını, devlet tahvillerini ve ipoteğe dayalı menkul kıymetleri ayda 120 milyar dolarlık bir hızla – en azından 2023’e kadar satın alacağını öne sürüyor. .

Sidney’deki Commonwealth Bank of Australia’da para stratejisti Kim Mundy, “Bu tutanakların politika yapıcıların enflasyondaki toparlanmanın geçici olduğunu düşündüklerini tekrar etmesini bekliyoruz,” yorumunu yaptı. Mundy ayrıca şunları söyledi: Reuters:

“Sonuç olarak, (Fed) ‘in varlık alımlarını yakın zamanda azaltmayı düşünmesini beklemiyoruz. Doların geçen haftaki TÜFE’den ilham alan artıştan sonra bu hafta düşüş trendine devam etmesi bekleniyor.”