Veriler, BTC balinalarının düşüşü satın aldığını gösterdikten sonra kartlardaki 83 bin dolarlık Bitcoin fiyatı

Veriler, BTC balinalarının düşüşü satın aldığını gösterdikten sonra kartlardaki 83 bin dolarlık Bitcoin fiyatı

- in Kripto Para Haberleri
16
0

Bitcoin (BTC) art arda üçüncü gün 43.000 $ ‘lık desteği test ederken, balinalar türev borsalarında düşüşü satın aldı. Önemli bir fiyat değişikliği olmamakla birlikte, Bitcoin vadeli işlem primi altı ayda en düşük seviyesine ulaştı. Bu gösterge, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi 19.915 $ ‘a çıktıktan sadece 10 gün sonra 17.600 $’ a düştüğü 11 Aralık 2020 ile eşleşiyor.

Coinbase’de Bitcoin / USD fiyatı, Aralık 2020. Kaynak: TradingView

Aralık 2020’de, türev işlemleri 23 günde% 95’lik bir ralli başlattı ve Bitcoin’i 42.000 $ ‘a yükseltti. Vadeli işlemlerde prim düşüşüne ek olarak, potansiyel olarak zararlı Amerika Birleşik Devletleri düzenlemesine dair söylentiler, her iki durumda da piyasa düşüşünde merkezi bir rol oynadı.

Düzenleyici belirsizlikler yeniden gündemde

Bu sefer ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, 4 Mayıs’ta Washington Square Journal CEO’su Konseyi Zirvesi’nde şunları söyledi:

“Kara para aklama, Banka Gizlilik Yasası, yasadışı ödemeler için dijital para birimlerinin kullanımı, tüketicinin korunması ve benzeri konularla ilgili sorunlar var.”

6 Mayıs’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, kripto alanına daha fazla düzenleyici gözetim sağlama fikrini Kongre’ye attı. Gensler şunları söyledi:

“Şu anda, bu kripto borsalarının etrafında bir piyasa düzenleyici yok ve bu nedenle sahtekarlığa veya manipülasyona karşı gerçekten hiçbir koruma yok.”

Düzenleyici belirsizliğe ek olarak, 11 Mayıs’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin vadeli işlemlerine maruz kalan yatırım fonlarının risklerine işaret eden bir yatırımcı uyarısı yayınladı.

OKEx Bitcoin 3 aylık vadeli işlemlerinin yıllıklandırılmış primi, Aralık 2020. Kaynak: Skew

Bitcoin, 1 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.915 $ ‘a ulaştığında ve vadeli işlemler primi% 15’in üzerine çıktığında, prim fiyat düzeltmesine tepki gösterdi. % 8’lik düşük seviye bir önceki ayın ortalamasına yakın gibi görünse de, Bitcoin’in iki ayda% 90 yükseldiği düşünüldüğünde oldukça mütevazı.

17.600 $ seviyesi gücünü kanıtlar kanıtlamaz, vadeli işlem primi iyimserliğe işaret ederek% 15’e yükseldi.

OKEx Bitcoin 3 aylık vadeli işlemlerinin yıllıklandırılmış primi, Mayıs 2021. Kaynak: Skew

Piyasanın başından beri aşırı iyimser olması nedeniyle mevcut durum farklı başladı. Bununla birlikte, Bitcoin% 26 düştüğü için durum geçen hafta büyük ölçüde değişti. Bu hareket, vadeli işlem priminin% 8 ile altı ayın en düşük seviyesine ulaşmasına neden oldu.

Balinalar agresif bir şekilde 43.000 $ ‘ın altında satın aldı

Bununla birlikte, 17 Mayıs’taki düşüş hissi, balinalar nihayet daldırmayı satın alma zamanının geldiğine karar vermesiyle çok kısa bir süre devam etti.

En iyi tüccarların uzun-kısa göstergesi, marj, kalıcı ve vadeli sözleşmeler dahil olmak üzere müşterilerin konsolide pozisyonları kullanılarak hesaplanır. Bu metrik, birden çok pazardan veri toplayarak profesyonel tüccarların etkin net pozisyonunun daha geniş bir görünümünü sağlar.

En iyi tüccarlar, OKEx’te Bitcoin uzun-kısa oranı. Kaynak: Bybt

OKEx’teki en iyi tüccarlar, 16 Mayıs’ta 1.62 uzun-kısa oranından 2.74’e yükseldi, çünkü Bitcoin 17 Mayıs’ın erken saatlerinde 43.000 dolarlık desteği test etti. Bu veriler, balinaların ve piyasa yapıcılarının neredeyse üç kat daha büyük uzun pozisyonlara sahip olduğunu gösteriyor. şortlardan daha fazla, ki bu çok nadirdir.

Yükseliş bahisleri devam ederken, önceki haftadan tam bir modele işaret ediyor. İş zekası şirketi MicroStrategy de ortalama 43.663 $ fiyatla 10 milyon $ değerinde Bitcoin daha aldı.

Düzeltme aşamasının sona erdiğini açıklamak için çok erken olsa da, vadeli işlemlerde prim dipleri ve balinaların 43.000 $ ‘ın altındaki yoğun alım faaliyetlerine ilişkin yeterli kanıt var gibi görünüyor.

Tarih tekrar ederse ve% 95’lik bir ralli bunu takip ederse, Bitcoin Haziran ortasında 83.000 $ ‘a ulaşabilir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazar ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtması gerekmez. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.