Uzatma ve Munch, çeşitli nedenlerle milyonları artırıyor

Uzatma ve Munch, çeşitli nedenlerle milyonları artırıyor

- in Kripto Para Haberleri
15
0

Birbiriyle ilgisi olmayan iki kripto para birimi projesi, bu ay hayırsever katkılar için toplu olarak 3 milyon doları aştı ve dijital varlıkların dünya çapında misyon temelli kar amacı gütmeyen kuruluşlara yardımcı olma potansiyelini vurguladı.

Elon Musk’ın parodisi olarak başlayan bir kripto para birimi projesi Elongate referans Watergate skandalı, Human Relief Foundation ve Give India aracılığıyla çeşitli gıda ve genel destek programları için 2 milyon dolar topladı. İkincisi, Güney Asya ülkesinde yeni enfeksiyonlarda yıkıcı bir artıştan sonra Covid-19 kurtarma çabasıdır.

En büyük Elongate katılımcılarından bazıları, diğerleri arasında Children International, Action Against Hunger, The Ocean Cleanup, Big Green, Human Relief Foundation ve Give India’dır.

Projenin baş teknoloji sorumlusu Hasan Aziz, “Sadece bir ay içinde Elongate ekosistemi, hayır kurumlarının ve kripto ticaretinin çehresini değiştirecek şekilde büyüdü” dedi.

Elongate ayrıca tokenının 10 Mayıs Pazartesi BitMart’ta işlem görmeye başlayacağını duyurdu.

Bir meme olarak başlamasına rağmen, Elongate, kripto tabanlı hayır kurumları için pazarda önemli bir oyuncu olarak ortaya çıktı. Proje, dünya çapında 400.000’den fazla sahibi olduğunu iddia ediyor.

Bu arada, DeFi projesi Munch, GiveWell Maksimum Etki Fonu aracılığıyla gelişmekte olan ülkelerde çeşitli nedenlere yardımcı olmak için 1 milyon doların üzerinde para topladı. Yıllar içinde Maksimum Etki Fonu, Afrika’daki sıtma ve diğer hastalıklarla mücadeleye on milyonlarca dolar tahsis etti.

Munch projesi, platformunda yapılan her alım ve satım siparişinde Ether (ETH) işlem ücretleri aracılığıyla fonları artırmayı başardı. % 10 olan işlem ücreti, token sahiplerine ve hayır kurumuna eşit olarak dağıtıldı.

Kripto para topluluğu, servetini iyi amaçlara dağıtmak için büyük bir adım atıyor. Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiği gibi The Giving Block, topluluk üyelerini her yıl kripto varlıklarının en az% 1’ini hayır kurumlarına bağışlamaya teşvik etmek için yeni bir yardım kampanyası başlattı. Girişime çok sayıda yüksek profilli kripto endüstrisi gazisi katıldı.