Ünlü analist 43 bin dolarlık Bitcoin fiyatını ‘mantıklı’ olarak nitelendirdi

Ünlü analist 43 bin dolarlık Bitcoin fiyatını ‘mantıklı’ olarak nitelendirdi

- in Kripto Para Haberleri
19
0

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 $ ‘dan bu yana% 35 kaybetmiş olabilir, ancak şu anki fiyatı aslında “mantıklı”.

Bu, Bollinger bantları ticaret göstergesinin yaratıcısı deneyimli analist John Bollinger’e göre.

Bollinger: Mevcut fiyat hareketi “çok şey söyleyebilir”

Piyasada on yıllara rağmen Bitcoin (BTC) analizi kaynağı olarak tanınan Bollinger, 18 Mayıs’ta attığı bir tweet’te, aranan taze dalgalanmanın ardından sakinlik için.

“~ 43.000, $ BTCUSD için mantıksal seviye dediğimiz şeydir. Ocak zirvesi ve Mart çukuruyla tanımlanıyor ”dedi.

“Mantıksal seviyelerde fiyat hareketi, akıllı tüccar / analiste çok dikkat ettiğini söyleyebilir.”

Bollinger, Bitcoin’in bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 $ ‘a atıfta bulundu, bu aynı zamanda Mart ayı başlarında başka bir geri çekilme sırasında sıçradığı bir seviye.

Bollinger bantları ile BTC / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Cointelegraph’ın 18 Mayıs’ta da bildirdiği gibi, odak seviyesi kumdaki doğal bir destek çizgisi gibi – Bitcoin’in tarihi boyunca gördüğü en yüksek seviyeden ortalama% 35 düzeltmeyi temsil ediyor.

Daha aşağı yönlü sesler için bile, 42.000 $ seviyesinin önemi göz ardı edilemez. Bunların arasında, BTC / USD için daha aşağı yönlü bir hareketin çifti 29.000 $ ‘a kadar düşürebileceğini tahmin eden CNBC müdavimi Carter Worth da vardı.

Burada görülecek ayı yok

Bu arada Bollinger bantları göstergesinin kendisi de BTC / USD’yi hassas bir şekilde takip etmeye devam ediyor. Daralan ve genişleyen bantları, geçtiğimiz haftanın hareketleri de dahil olmak üzere, fiyat oynaklığı bölümlerini başarılı bir şekilde yukarı ve aşağı çağırdı. Bantlar, tek bir standart sapma kullanılarak 20 günlük basit hareketli ortalama civarında sabitlenir.

Bollinger’in kendisi de kendi Bitcoin fiyat basiretinin anları.

Tüccarların Çin konusundaki endişelerinin satış baskısına eklenmesi dışında, Bitcoin genel olarak dirençli bir ruh halinde – ve hem diğer birçok gösterge hem de analist gelecekte yükseliş eğiliminde.

CoinCorner borsa CEO’su Danny Scott, “Bitcoin hala her zaman olduğu gibi yolunda. katma 18 Mayıs’ta, 2021’i önceki boğa döngüleri ile karşılaştırarak.