Ücretler acıtıyor ancak Uniswap v3 lansman gününde v2’nin ilk ayına göre daha fazla hacim görüyor

Ücretler acıtıyor ancak Uniswap v3 lansman gününde v2’nin ilk ayına göre daha fazla hacim görüyor

- in Kripto Para Haberleri
38
0

Uniswap’in kurucusu Hayden Adams, Uniswap’in v3 yinelemesinin lansman gününün hacim açısından selefinden daha başarılı olduğunu bildirdi.

Adams, 6 Mayıs’taki bir tweet’inde, yankılanan bir başarıdan önceki gün Uniswap v3’ün lansmanını ilan etti. Yayınlandığı ilk 24 saatten fazla v3’ün, v2’nin ilk ayında gördüğü hacmin iki katından fazlasını zaten işlediğini belirtti.

Uniswap’in hacmini kilitlenen toplam değere veya TVL’ye bölen Adams, platformun v2 formundan daha yüksek verimlilikle çalıştığını iddia etti. Adams’a göre v2,% 13’lük bir verimlilik oranı için ilk gününde 1,1 milyar dolarlık hacim ve 8,1 milyar dolarlık TVL’ye sahipken, v3% 50’lik bir verimlilik oranı için 150 milyon dolarlık hacim ve 300 milyon dolarlık TVL’ye ev sahipliği yaptı.

Yazma sırasında, Uniswap gösterge paneli, v3 için 350 milyon dolarlık bir TVL ile günlük 214 milyon dolarlık bir hacim bildiriyordu. Aynı dönemde, günlük hacmi 1,1 milyar dolar olan sürüm 2 istatistikleri ve tabii ki, operasyonel olduğu süre boyunca TVL’de yaklaşık 8 milyar dolar oluşturuldu.

Gaz içen mi?

Kullanıcıların v3 kullanımıyla ilgili maliyetlerden şikayetçi olmasıyla, dünyanın en popüler DEX’inin en son yinelemesine herkes bu kadar aşık olmadı. Bir muhatap Adams’a şunları söyledi:

“Artık hata yapmak daha da pahalı. UNI / ETH likiditemi V3’e taşımaya çalıştım, başarısız oldu ve 108.09 usd değerinde gaz ödedi. “

Dragonfly Capital Yönetici Ortağı, Haseeb Qureshi de iddia etti Bu v3’ün kullanımı öncekinden daha pahalıdır ve DAI için 3 Ether takas etmeye çalıştığı örnek bir işleme dikkat çeker.

“Görünüşe göre Uniswap v3, kabaca beklendiği gibi, v2’den daha gaz pahalı. Spesifik olarak, göründüğü tek sekmeli işlemler için yaklaşık% 28 daha pahalıdır. Birden fazla işlem / kovayla kesişen daha büyük işlemler için, gaz maliyetleri biraz daha yüksek olmalıdır. “

Diğerleri, bir havuz oluşturarak ve yeni platforma likidite ekleyerek ortaya çıkan maliyetten şikayet ettiler. iddia kabaca 750 $ değerinde 0.2 ETH ödemiş olmak.

DeFiPrime, Telegram beslemesi aracılığıyla yeni arayüzü kullanmanın karmaşıklığı hakkında yorum yaptı:

“Likidite ekle kullanıcı arayüzü artık likidite pozisyonunuzu nasıl fiyatlandıracağınızı anlamak için bir yüksek lisans derecesi gerektiriyor. V2’deki basitliğimizden geriye doğru çok büyük bir adım. “

Son aylarda Ethereum’daki çoğu DeFi projesi için aynı şey söylenebilse de, hala platformu kullanmanın en büyük dezavantajı ücretler gibi görünüyor. Uniswap’in ikinci katman ölçeklendirmesini v3’e getirmek için Optimism’in başlatılmasını beklemesi gerekiyor.

Cointelegraph, 29 Mart’ta Uniswap’in günlük ücret üretiminin Bitcoin’in 1,7 milyon dolarını aştığını bildirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

NFT pazarı Rarible, CoinFund liderliğindeki 14 milyon dolarlık bağış toplama turunu kapattı

Kripto yatırımlarından sorumlu olan büyük risk sermayesi firmaları,