Ubisoft, Girişimciler Laboratuvarı için blockchain başlangıcını seçti

Ubisoft, Girişimciler Laboratuvarı için blockchain başlangıcını seçti

- in Kripto Para Haberleri
17
0

Blockchain tabanlı bir depolama ve bilgi işlem başlangıcı olan Aleph.im, Ubisoft’un Girişimciler Laboratuvarı’nın altıncı sezonuna katılmak üzere seçildi ve gelişmekte olan blok zinciri endüstrisine daha fazla maruz kalmayı teklif etti.

Fransız video oyunu geliştiricisi, Girişimciler Laboratuvarı’nı son altı yıldır yönetiyor ve girişimciler ve girişimcilere, ürünlerini büyütürken ve ticarileştirirken şirket kaynaklarına ve uzmanlığına erişim olanağı sunuyor. Bu sezonun odak noktası “blok zinciri ve pozitif eğlence”. Aleph.im’e ek olarak, Kanada, Avrupa ve Avustralya’dan 11 başka girişim de katılmak üzere seçildi.

Ubisoft Stüdyoları Baş Operasyon Sorumlusu Virginie Haas, “Ubisoft Girişimciler Laboratuvarı’nın 6. sezonunda tüm bu yetenekli girişimleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Aleph.im CEO’su Jonathan Schemoul, şirketinin odak noktasını şöyle açıkladı:

“Birincil görevimiz, merkezi olmayan bulut hizmetlerini gerçeğe dönüştürmek. Açık kaynaklı, durdurulamaz ve güvenilmez olacak yeni nesil bulut hizmetlerini yaratma vizyonumuzun ardında yatan böylesine başarılı bir işletmeye sahip olmak gerçekten cesaret verici. “

Mentorluk programı, Aleph.im’e merkezi olmayan ekosistemini Ubisoft alan uzmanlarının doğrudan desteğiyle geliştirme fırsatı veriyor. Aleph.im’e göre nihai hedef, “eğlencenin geleceğini yönlendirmek” için blok zinciri teknolojisi ile sosyal eğlenceyi birleştirmek.

2021, girişim sermayesi ve özel sermaye şirketlerinin düzinelerce projeye yüz milyonlarca dolar akıttığı blockchain girişimleri için büyük bir yıl oldu. 2017 ICO çılgınlığının aksine, JPMorgan Chase, Mastercard ve UBS gibi büyük miktarlarda para vaat etmesiyle, sermaye artışlarına öncülük eden akıllı paradır.