Tüccarlar bir sonraki aşamada daha düşük seviyeleri gördükçe Bitcoin fiyatı 50 bin dolarlık destek oluşturmada başarısız

Tüccarlar bir sonraki aşamada daha düşük seviyeleri gördükçe Bitcoin fiyatı 50 bin dolarlık destek oluşturmada başarısız

- in Kripto Para Haberleri
21
0

Elon Musk’ın eleştirisinin sonuçları yankılanmaya devam ederken, Bitcoin (BTC) Perşembe günü tekrar 50.000 doların altına düştü.

BTC / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Tüccarlar alışılagelmiş alım sinyallerini bekliyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, BTC / USD’nin başlangıçta 45.650 $ ‘a düştükten sonra destek olarak 50.000 $ oluşturmadığını doğruladı.

Tesla’nın CEO’su olarak konuşan Musk, çevresel endişelerin şirketin artık BTC ödemelerini kabul etmeyeceği anlamına geldiğini iddia etmişti.

Üç saatlik yavaş bir çöküşün ardından, BTC / USD bir kez daha güç kaybetmeden önce yaklaşık 52.000 $ ‘a yükseldi. Yazım sırasında, parite yoğun dalgalanmanın ortasında yaklaşık 49.500 $ ‘dan işlem gördü.

Bununla birlikte, Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, kısa vadenin ötesindeki Bitcoin fiyat eğilimleri, Musk ve tüccarların ona verdiği yanıtlarla değişmeden kaldı.

Popüler tüccar Scott Melker için, fiyat tabanının ne zaman vurulacağını belirlemek için yerleşik bir yöntemi kullanma zamanı gelmişti.

Bunun için, aşırı alım veya aşırı satım alanlarının klasik bir göstergesi olan göreceli güç endeksini (RSI) kullandı.

“Bunu her 4 saatte RSI aşırı satıldığında yayınlıyorum ve hiç olmadığı kadar çok işe yarıyor. Aşırı satın alınan bir ayı div en iyisiydi “diye söyledi Twitter takipçileri.

“Şimdi fiyatta daha düşük ve RSI’da daha yüksek bir düşük görmek istiyorum. Bu mum olabilir veya günler sürebilir ama istediğim sinyal bu. “

Perşembe günü Bitcoin’in 21 haftalık üstel hareketli ortalamayla (21EMA) karşılaştığı zaman düşüş trendini iptal ettiğini görmüştü. Kumdaki bu çizgi, geçtiğimiz yıl ve 2017 yılı boğa piyasası boyunca devam etti ve yükseliş momentumunun kısa vadeli bir düzelme gördüğü dönemler için güvenilir destek sağladığı düşünülüyor.

21EMA, bu ay hala dik bir şekilde artıyordu ve BTC / USD’nin kullanışlılığını korumak için haftalık zaman dilimlerinde daha yüksek ve daha yüksek alçak seviyelere dönmesini talep etti.

Daha önce, bir uyarı olarak 40.000 dolar verilmişti. potansiyel düşük 50.000 $ tutmazsa.

Bitcoin savaşı temel hareketli ortalamayı taşır

Bu arada, yatırımcılar “dipleri satın almak” için acele ederken, dikkatler balina alıcılarından gelen büyük teklif kümelerinin de fiyatı yükseltmeye yardımcı olabileceği yerlere çevrildi.

Bitcoin, 58.000 $ ‘a kadar çıkan birçok satın alma işlemine rağmen 50.000 $’ ın kuzeyindeki balina pozisyonlarına hiç dikkat etmemişti.

Whalemap kaynağını izlemek için, ancak, bir kayıpta işlem gören coinlerin sayısı, Musk bölümünden önce bile piyasada “paniğin” zaten görünür olduğunu gösterdi.

Salı günkü bir tweetin “Bu anlar, piyasada paniğe işaret ettiği için tarihsel olarak iyi satın alma fırsatları oldu” açıkladı.

BTC / USD alış ve satış pozisyon gücü (Binance). Kaynak: Material Indicators

Binance’deki alım satım sipariş yapılandırmalarına bir göz atıldığında ayrıca perakende yatırımcıların şu anda 45.000 $ ‘ı koruduklarını, 55.000 $ ve yukarı doğru güçlü bir direnç kazandığını gösterdi.