Teksas evi kripto dostu tasarıyı kabul etti, şimdi senatoya gidiyor

Teksas evi kripto dostu tasarıyı kabul etti, şimdi senatoya gidiyor

- in Kripto Para Haberleri
32
0

Texas Temsilciler Meclisi üyeleri, eyaletteki ticari yasalar kapsamında kripto para birimlerini tanımayı amaçlayan bir tasarıyı onayladı.

Bugün 87. Teksas Yasama Meclisinin bir oturumunda, milletvekilleri, ticari yasayı blockchain inovasyonuna ve dijital varlık düzenlemelerine daha iyi adapte etmeyi amaçlayan eyaletin Tekdüzen Ticaret Kanunu veya UCC’de önerilen bir değişikliği kabul etti. İlk olarak Mart ayında Temsilci Tan Parker tarafından tanıtılan House Bill 4474’ün UCC’deki kripto para birimlerinin tanımlanmasına yardımcı olacağı bildirildi.

Tasarı şimdi önerilen değişiklikler ve potansiyel olarak nihai bir oylama için Teksas Senatosuna gidecek. Kripto mevzuatı senatoyu geçerse, Teksas Valisi Greg Abbott tasarıyı imzalayabilir. Abbott zaten dedim o bir “kripto yasası önerisi destekçisi” – özellikle HB 4474’e atıfta bulunuyor – ve görünüyordu Bitcoin (BTC) madencilik şirketlerini eyalette mağaza açmaya teşvik etmek.

Texas Blockchain Konseyi başkanı Lee Bratcher, Mart ayında Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, tasarının Texas’ı Wyoming gibi kripto dostu bir devlet haline getirebileceğini söyledi. Ülkede işletmeler için sanal para birimlerinin tanımını netleştiren tek eyaletlerden biri olan Wyoming, Ripple dahil büyük firmaları cezbetti. Geçen yıl, Wyoming Eyalet Bankacılık Kurulu, Kraken’e kripto dostu bir banka olarak çalışması için bir kripto borsası verdi ve Avanti’ye kriptoyu benzer şekilde alması ve saklaması için yeşil ışık yaktı.

Texas halihazırda BlockCap ve Riot Blockchain gibi kripto madenciliği firmalarına ev sahipliği yapıyor. Her iki şirket de yeni tesisler ve ekipman satın alarak eyaletteki madencilik girişimlerini genişletmeyi planladıklarını söyledi.