Şu anda en son ADA dalgalanmasının ardından 6.710 Cardano milyoneri var

Şu anda en son ADA dalgalanmasının ardından 6.710 Cardano milyoneri var

- in Kripto Para Haberleri
24
0

Cardano, en son ADA fiyat artışını takiben artan sayıda sahibinin imrenilen milyonerler kulübüne katılmasıyla yatırımcılarını bu yıl önemli kazançlarla ödüllendirdi.

İngiltere merkezli haber ajansı Finbold’a göre, yılın başından bu yana ADA’daki milyoner yatırımcı sayısı 17 Mayıs itibarıyla 13 kat artarak 6.710’a yükseldi. Ajans, Coin Metrics’ten alınan verileri kullanarak, 1 Ocak’ta en az 1 milyon dolar değerinde sadece 504 ADA adresi olduğunu belirledi.

1 Ocak – 28 Nisan arasında aktif ADA adreslerinin sayısı da% 417,81 arttı.

ADA’nın değeri, yılın başından bu yana yaklaşık% 1.040 artarak, yayınlandığı tarihte 0.18 $ ‘dan 2.08 $’ a yükseldi. Kripto para birimi, hafta başında 2,40 dolara yaklaştı ve bu süreçte birden fazla rekor kırdı.

Cointelegraph’ın geçtiğimiz günlerde bildirdiği gibi, ADA yeni bir fiyat keşif aşamasına girdi, bu da kısa vadede daha fazla artışın saklanabileceği anlamına geliyor. Kripto para birimi şu anda 66,1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve onu aktif projeler arasında dördüncü sıraya yerleştiriyor. ADA, son rallide Dogecoin (DOGE), Tether (USDT) ve XRP’yi geride bıraktı.

Belki de aynı derecede önemli olan, ADA’nın mevcut kripto piyasasındaki düşüş trendini kırdığı gerçeğidir. Son yedi gün içinde, ADA% 19 oranında değer kazandı. Karşılaştırıldığında, Bitcoin (BTC)% 22.6, Ether (ETH) ise% 15.2 düştü.

Cardano, sektördeki en özel kripto para birimi topluluklarından birine sahip olmanın yanı sıra, Input Out Hong Kong veya IOHK’dan gelen olumlu haberlerden de yararlanıyor. Akıllı sözleşme platformunun geliştirme kolu kısa süre önce, önümüzdeki Alonzo yükseltmesinin Mayıs ve Haziran aylarında ana ağa kademeli olarak dağıtılacağını açıkladı.

IOHK ayrıca Afrika ulusunun eğitim sistemini yenilemek için yakın zamanda Etiyopya hükümeti ile ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında IOHK, programdan potansiyel olarak yararlanabilecek 5 milyona kadar öğrenciyle blok zinciri çözümlerini ülke genelinde uygulayacak.