Stake Technologies, Polkadot ve Kusama için DApp ekosistemi oluşturmak için 10 milyon dolar güvence altına aldı

Stake Technologies, Polkadot ve Kusama için DApp ekosistemi oluşturmak için 10 milyon dolar güvence altına aldı

- in Kripto Para Haberleri
14
0

Merkezi olmayan uygulamalar ve Web 3.0 protokolleri için bir altyapı sağlayıcısı olan Stake Technologies Inc., tamamına sahip olduğu Plasm ve Shiden ağları aracılığıyla Polkadot ve Kusama ekosistemlerinin oluşturulmasına yardımcı olmak için 10 milyon dolarlık stratejik yatırım topladı.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Stake Technologies’in hem Kusama hem de Polkadot’ta başarılı bir parachain kiralama teklifini veya PLO’yu tamamlamasına yardımcı olmak için fonların derhal dağıtılacağını duyurdu. Kusama FKÖ, Shiden Network parachain aracılığıyla yürütülecek, Plasm Network ise Polkadot’a tahsis edilecek.

Stake Technologies, bir parachain yuvasını güvenceye almak için iki ana yaklaşımdan birine atıfta bulunan, diğeri doğrudan satış olan Shiden parachain kiralamasını güvence altına almak için “kitle kredisi merkezli bir strateji” benimsemiştir.

Yatırım turu, Hypersphere Ventures, Gumi Cryptos, IOSG Ventures, TRG Capital, AU21 Capital ve diğerlerinin katılımıyla risk sermayesi şirketi Fenbushi Capital tarafından yönetildi. Sony’nin eski CEO’su ve başkanı Nobuyuki Idei de melek yatırımcı olarak katıldı.

İlişkili: Polkadot yaratıcısı Gavin Wood, ilk Kusama parachain müzayedesi için 15 Haziran’ı önerdi

Stake Technologies, “Plazm Ağı ve kuzeni Shiden, Polkadot ve Kusama’nın çok zincirli DApp merkezleri olmayı hedefliyor” dedi. “İki ağ, diğer ağlardan, ikinci katman platformlarından ve parachainlerden zincirler arası varlıklar için ağ geçidi olacak.”

Finansman turuna katkıda bulunan Hypersphere Ventures’ın ortağı Jack Platts, “Multi-blockchain yaklaşımı, Plasm ve Shiden’ın, gelecekteki diğer tüm parachainlerden yararlanan ölçeklendirme çalışmalarıyla genel parachain ekosistemine önemli katkılar olacağı anlamına geliyor” dedi.

Merakla beklenen Kusama parachain müzayedesinin ilk kazananı, Kusama Konseyi’nin bu hafta başında yaratıcı Gavin Wood tarafından yayınlanan geçici bir programı onaylaması halinde bu ayın sonunda olabilir. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Kusama Mayıs ayından bu yana parachain’lere ev sahipliği yapmaya hazır ve geliştiriciler tüm teknik engellerin aşıldığından emin.