Square’in kazanç beklentileri 2,5 kat, Bitcoin geliri 12 ayda% 1000 arttı

Square’in kazanç beklentileri 2,5 kat, Bitcoin geliri 12 ayda% 1000 arttı

- in Kripto Para Haberleri
42
0

ABD merkezli finansal hizmetler firması Square Inc, üç aylık kazançlarının, kripto varlıklarına olan talebin artmasıyla birlikte analist beklentilerini ikiye katladığını bildirdi.

Küresel finansal veri sağlayıcısı Refinitiv, Square’in 2021’in 1. çeyreğinde hisse başına 16 sent kazanç elde edeceğini öngörmüştü, ancak firma hisse başına 41 sent kazanmayı başardı. Square, Refinitiv’in 3,36 milyar dolarlık tahminini gölgede bırakarak 5.06 milyar dolar gelir elde etti.

Bitcoin tek başına 3,5 milyar dolar gelir elde etti ve sadece 12 ayda% 1000’lik şaşırtıcı bir artış sağladı.

Square’in üç aylık brüt karı da yıllık bazda% 79 artarak 964 milyon $ ‘ı etiketledi. Firmanın karının yarısından fazlası, kripto dostu ödeme uygulaması Cash App’e bağlanabilir; bu, 495 milyon dolar brüt kar elde etti – 2020’nin ilk çeyreğine kıyasla% 171 artış.

Bitcoin cirosu milyarlardayken, kripto para birimi 75 milyon dolar ile firmanın toplam brüt kârının% 2’sini temsil ediyordu.

Firma, “Bitcoin geliri ve brüt kar, Bitcoin fiyatındaki yıldan yıla artış, Bitcoin faaliyetleri ve müşteri talebindeki büyümeden faydalandı” dedi.

Bir kazanç çağrısı sırasında Square CEO’su Jack Dorsey, firmanın BTC’yi internetin ana para birimi haline gelmesi için destekleme misyonunu vurguladı ve şunları söyledi:

“Odak noktamız, her şeyden önce, […] Bitcoin yerel para birimi olacak. İşimiz için bir sürü sürtünmeyi ortadan kaldırır. Ve tüm dünyada ekonomik güçlendirme için daha fazla fırsat yarattığına tamamen inanıyoruz. “

Cash App’in 2021’de yıldan yıla üç haneli büyüme görmeye devam edeceğini tahmin etmesine rağmen, Square’in CFO’su Amrita Ahuja, hükümetin teşvikinin muhtemelen ödeme uygulamasının son performansını desteklediğini belirtti.

“Müşterilerimizin, Mart ayında girişlerde artışa yol açan devlet fonlarından daha fazla harcama gücüne sahip olduğuna inanıyoruz,” dedi ve ekledi: “O zamandan beri, Mart ayına kıyasla Nisan ayında% 16 azalan girişlerle normalleşme gördük.

Square, hazinesinin bir kısmını Ekim ayında 50 milyon dolara 4.709 BTC’yi satın aldığında Bitcoin’e yatıran ilk firmalardan biri oldu.

Şirketin ilk BTC alımı şu anda 263,7 milyon dolar değerindeyken, firma Şubat ayında 170 milyon dolara satın aldığı 3.318 BTC ile 20 milyon dolar düşüş yaşadı. Firma şu anda toplam 472 milyon dolar değerinde BTC’ye sahip.