Square, Bitcoin tahsisini yeniden ziyaret etmiyor, ancak yine de varlıkla ilgileniyor

Square, Bitcoin tahsisini yeniden ziyaret etmiyor, ancak yine de varlıkla ilgileniyor

- in Kripto Para Haberleri
22
0

2020 ve 2021 boyunca Square, 200 milyon doların üzerinde Bitcoin satın aldı. Finans müdürü Amrita Ahuja’ya göre, ödeme şirketi şu anda varlıktan daha fazlasını almayı beklemiyor.

Financial News’e Cuma günü verdiği bir röportajda Ahuja, “Şu anda daha fazla satın alma yapmak için herhangi bir planımız yok” dedi. “Bu noktada, nerede olduğumuzu hazine açısından yeniden değerlendirmeye yönelik bir plan yok” diye ekledi.

Cointelegraph, ek yorumlar için Square’e ulaştı, ancak yayınlanma zamanında bir yanıt almadı.

Ekim 2020’de Square, varlığın fiyatları göz önüne alındığında 4.709 BTC’ye denk gelen 50 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı. Şubat 2021’de şirket, 170 milyon dolar değerinde ek Bitcoin topladığını duyurdu ve bu da yaklaşık 3.318 jeton için ödeme yaptı.

Square, BTC holdinglerinden bazı önemli karlar elde etmesine rağmen, Mayıs, Bitcoin’den yana ve aşağı yönlü fiyat hareketine ev sahipliği yaptı. Financial News, “Square’in 6 Mayıs’ta yayınlanan son üç aylık kazançlarında, piyasa fiyatlarına göre 472 milyon dolara yükselen gerçeğe uygun değerine rağmen Bitcoin yatırımında 20 milyon dolar kaybettiğini söyledi” dedi.

Ancak Square’in Bitcoin katılımı, varlığın satın alınmasında bitmiyor. Şirketin Cash App’i, Square’in 6 Mayıs kazanç belgesine göre Mart ayında açıklanan ücretsiz Bitcoin işlemlerini kolaylaştırıyor. Square’s Cash App ayrıca Bitcoin ticaretine de ev sahipliği yapıyor.

“Diğer birçok fırsat [Square] Bitcoin ile öğrenmek ”var, Ahuja, şirketin Bitcoin varlıkları hakkındaki duruşuyla ilgili yorumlarını takiben Financial News’e söyledi.

Ayrıca röportajda şunları söyledi:

“Her zaman değerlendiriyoruz ve her zamanki gibi müşteri odaklı olacağımızı düşünüyorum […] Genel olarak bitcoin ürününün veya kripto ürünlerinin evrimini gördükçe, bu noktada daha fazla değerlendirme yapacağımızı düşünüyorum. “

Square’in CEO’su Jack Dorsey, birçok durumda Bitcoin’den olumlu bir şekilde bahsetti.