Sotheby’nin müzayedesinde 11.8 milyon dolarlık CryptoPunk satışı için yeni dünya rekoru

Sotheby’nin müzayedesinde 11.8 milyon dolarlık CryptoPunk satışı için yeni dünya rekoru

- in Kripto Para Haberleri
19
0

Lüks müzayede evi Sotheby’s, ender bir CryptoPunk satışının ardından Perşembe günü sosyal medyada dalgalar yarattı.

Sotheby’s’den bir tweet’te, açık artırma dedim “COVID Alien” olarak da bilinen CryptoPunk #7523, Londra satış odasında yaklaşık 11,8 milyon dolara satıldı. Müzayede evine göre, bu satış tek bir CryptoPunk sanat eseri için yeni bir dünya rekorunu temsil ediyor.

2021’de mantar olmayan token (NFT) çılgınlığının büyük bir kısmını önceleyen CryptoPunks, genellikle insanların, maymunların, zombilerin ve uzaylıların küçük, pikselli tasvirleridir. Sotheby’s, COVID Alien’ın Mayıs ayı sonlarında “özel, bağımsız” bir müzayede olarak satıldığını duyurdu. Sanat eseri, yüz maskesi takan bir uzaylıya sahiptir.

Zincir üstü veriler, birisinin 2017’de halka açık bir satışta 8 Ether (ETH) karşılığında CryptoPunk satın aldığını gösteriyor – bugünkü satış fiyatının bir kısmı. Bununla birlikte, geçen ay New York merkezli müzayede evi Christie’s, neredeyse 17 milyon dolara dokuz CryptoPunks sattı ve bu, bu parçalar için birçok alıcıdan hala güçlü bir ilgi olduğunu ima ediyor.

Sotheby’s müzayedeye genel bakışında, “Punklar, modern çağda mahremiyet fikrine değer veren kripto öncüleri için takma adlı portreler, maskeler olarak tasarlandı” dedi. “Avatarlar, portreler veya maskeler, artık kendisini sosyal ağlarda, özellikle Twitter’da yayan belirli bir internet kripto yerel kimliğine semiyotik referans noktaları olarak duruyorlar. Bir Punk tarafından hesabın arkasındaki bireyin portresinden çok bir profil resmi olarak daha çok şey söyleniyor “

İlişkili: Sotheby’s, 10 milyon dolarlık CryptoPunk’ı solo müzayede etkinliğine taşıyor

Satıştan önce COVID Alien’a sahip olan NFT koleksiyoncusu “Sillytuna”, daha önce Cointelegraph’a dijital tahsilatı tezgah üstü bir anlaşmayla aldığını söylemişti. Satıştan hemen sonra “NFT’lerin ÖLDÜ” olduğunu duyurmak için Twitter’a gitti ve ima etti fonların bir kısmını başka bir sanat eseri satın almak için kullanmış olabilir.