Sotheby’nin kripto destekli müzayedesi Banksy sanatını 13 milyon dolara satıyor

Sotheby’nin kripto destekli müzayedesi Banksy sanatını 13 milyon dolara satıyor

- in Kripto Para Haberleri
23
0

Büyük müzayede evi Sotheby’s, Banksy’nin ikonik protesto eseri “Love is the Air” i sunan kripto para birimi etkin müzayedesini tamamladı.

Açık artırma sonuçlarına göre, Sotheby’s fiziksel sanat eserini Çarşamba günü 12.9 milyon dolara sattı. Bu rakam, tahmin edilen 3 milyon dolardan 5 milyon dolara önemli ölçüde yükseldi. Fiziksel sanat eseri, yaklaşık 51 milyon dolara satılan Jean-Michel Basquiat’ın “Versus Medici” adlı bir Çağdaş Sanat Akşam Müzayedesinde sunuldu.

Sotheby’s duyuruldu Twitter’da açık artırmanın dört kuruluş arasında 14 dakikalık bir teklif savaşı içerdiğini söyledi. Müzayede evi, satışın ilk kez kripto para biriminin bir fiziksel sanat eseri için ödeme seçeneği olarak kabul edildiğini vurguladı.

Açık artırma lot sayfasına göre, teklif sahipleri Sotheby’s’in Coinbase Commerce ile ortaklığı aracılığıyla iki büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) kullanarak ödeme yapabildiler.

Müzayede evi, “Para, Coinbase, Coinbase Custody Trust, Fidelity Digital Assets Services, Gemini veya Paxos dahil olmak üzere onaylı bir cüzdandan veya borsadan gönderilmelidir” dedi.

Kaynak: Sotheby’s

Sotheby’s, kazanan teklifin veya açık artırmaya katılan herhangi bir teklifin gerçekten kripto para birimi içerip içermediğini belirtmedi. Şirket, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Daha önce bildirildiği gibi, Sotheby’s, geçen hafta Banksy’nin sanat eseri müzayedesinin bir parçası olarak kripto para birimini kabul etmeyi planladığını resmen açıkladı. 6 Mayıs’ta Sotheby’s, “Natively Digital: A Küratörlü NFT Satışı” adlı başka bir NFT açık artırmasını duyurdu. 3 Haziran – 10 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi planlanan satışta, ikonik NFT koleksiyonu CryptoPunks’tan dijital bir nesne yer alacak.

Bu, New York merkezli müzayede evi Christie’s’in toplam 17 milyon dolara dokuz CryptoPunks jetonu satmasından kısa bir süre sonra geldi. Şirket daha önce Mart ayında Mike Winkelmann’ın dijital sanat eseri olan “Her gün: İlk 5000 Gün” i müzayedede çıkardı ve parça için yaklaşık 70 milyon dolar netleştirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Çin Bitcoin madenciliği sarsıntısının sürpriz BTC fiyatı sonuçları olabilir – analist

Bir analist, Çin’in Bitcoin (BTC) madenciliği üzerindeki baskısının