Solana Bitcoin kadar yükseliyor, altcoinler gecikiyor

Solana Bitcoin kadar yükseliyor, altcoinler gecikiyor

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Solana’nın yerel SOL belirteci, Pazar günü yeni zirveler çiziyor, büyüyen ağın benimsenmesi ve önemli bir teknik atılımın arkasında ABD doları ve Bitcoin (BTC) olarak artıyor.

TradingView’e göre, SOL belirteci Pazar günü 52,42 dolara yükseldi ve 24 saatlik işlem döngüsünde% 24 değer kazandı. Bu, SOL için tüm zamanların en yüksek seviyesine ve psikolojik 50 $ seviyesinin üzerindeki ilk kesin kırılmaya işaret etti. Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi Solana, ivmesinin bir kısmını kaybetmeden önce 2 Mayıs’ta 49.99 $ ‘a yükseldi. 50 dolarlık hedef, önceki iki hafta boyunca belirsiz kalmıştı.

Yayın anında SOL 51.00 $ ‘ın üzerinde işlem görüyordu.

Solana, 2021’in büyük bölümünde olumlu bir performans sergiledi. Grafik: TradingView

Coingecko’ya göre, mevcut değerlerde Solana’nın toplam piyasa değeri 13,9 milyar dolar ve onu kripto piyasası değeri sıralamasında 15. sıraya yerleştiriyor.

Solana, Pazar günü Bitcoin ve Ethereum’dan (ETH) büyük ölçüde daha iyi performans gösterdi, çünkü en büyük iki kripto para birimi, Elon Musk’un elindeki büyük bir piyasa erimesi ve kötüleşen yatırımcı duyarlılığının ardından bastırılmış durumda kaldı. SOL, Bitcoin karşılaştırmasında% 24 arttı ve son 24 saatte ETH’ye karşı% 28 kazanmıştı.

Pazar günü Bitcoin fiyatı çok az değişti. Bu arada Ethereum% 3,2 düştü. Altcoin piyasası 24 saatlik süre içinde düşüş yaşadı.

Solana, son aylarda en aktif blok zinciri ağlarından biri olarak hızla ortaya çıktı. Ağ, yakın zamanda, protokollerini ve merkezi olmayan uygulamalarını geliştirmek için Solana Vakfı hibe programı aracılığıyla stratejik yatırımlara 40 milyon dolar kazandırdı. Solana’da Mart ayından bu yana, DeFi uygulamalarının yoğun olduğu 50’den fazla pazara hazır proje başlatıldı.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, daha fazla Solana tabanlı proje mevcut kullanıcılara airdrop yayınladıkça SOL belirtecine olan talep artıyor. Daha ucuz Ethereum alternatifleri arayışı, Solana’nın ağ aktivitesindeki son büyümenin potansiyel bir nedeni olarak gösterildi.