Silvergate Bank ile Diem, ABD’de Stabilcoin Başlatmak İçin Ortak Oldu

Silvergate Bank ile Diem, ABD’de Stabilcoin Başlatmak İçin Ortak Oldu

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Facebook destekli dijital para birimi projesi Diem Association, Amerika Birleşik Devletleri dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin başlatmak için kripto para birimi dostu banka Silvergate ile ortaklık kurdu.

Diem Çarşamba günü, ana operasyonlarını İsviçre’den ABD’ye taşıdı ve İsviçre Finans Piyasaları Kurumu’ndan bir ödeme sistemi lisansı başvurusunu geri çekerek yaklaşmakta olan stabilcoin’in yeni bir modelini duyurdu.

Nasdaq listesindeki kripto para borsası Coinbase dahil olmak üzere 26 finans firmasından oluşan dernek, şimdi Diem USD ihraççısı olacak ve Diem USD rezervini yönetecek olan Silvergate bankası aracılığıyla USD stabilcoin planları ile ilerlemeyi planlıyor. .

Diem’in yüzde yüz iştiraki olan Diem Networks US, Diem stablecoin işlemlerini kolaylaştıran izinli bir blockchain tabanlı ödeme sistemi olan Diem Payment Network’ü yönetecek.

Silvergate, Kaliforniya eyalet yetkisine sahip bir banka ve Federal Rezerv’in bir üyesi olsa da, Diem Networks ABD, ABD Hazine Bakanlığı Mali Suçları Uygulama Ağı’na bir para hizmetleri işi olarak kaydolmaya çalışıyor.

Silvergate CEO’su Alan Lane, “ABD doları destekli stablecoin’lerin geleceğine ve mevcut ödeme sistemlerini dönüştürme potansiyeline inanıyoruz” dedi. “Diem’in teknolojisinden ve parayı taşımak için güvenli ve güvenli bir yol sunan yasal düzenlemelere uygun bir ödeme sistemi oluşturma taahhüdünden ilham aldık,” diye ekledi.

Diem CEO’su Stuart Levey, “Planlarımız projeyi tamamen ABD düzenleyici sınırları içinde ele alır ve artık FINMA’dan bir lisans gerektirmezken, proje İsviçre’deki yoğun lisans sürecinden büyük ölçüde yararlandı” dedi.

Diem Derneği, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere Facebook, Haziran 2019’da Libra kripto para birimi için bir beyaz kağıt yayınladı ve başlangıçta dijital para birimini ABD doları, euro, Japon yeni, İngiliz sterlini ve Singapur doları dahil olmak üzere çeşitli fiat para birimlerine sabitlemeyi planlıyordu. Küresel düzenleyici baskı nedeniyle, Facebook destekli Libra Derneği, o zamandan beri stabilcoinini başlatmak için mücadele ediyor ve sonunda dijital para birimini başlatmak için görünen yenilenmiş bir çabayla Diem Derneği olarak yeniden markalaşıyor.

Haber, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in bu hafta başlarında Bitcoin sahibi olduğunu ima etmesinden kısa bir süre sonra geldi ve evcil keçilerinden ikisinin “Bitcoin” ve “Max” olarak adlandırıldığını duyurdu. Sonrasında CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da dahil olmak üzere bazı kripto endüstrisi gözlemcileri önerildi Bu hareket, Facebook gibi şirketlerden Bitcoin satın alımlarının yakında yapılacak duyurularının bir işareti olabilir.