SEC, yatırımcıları Bitcoin vadeli işlemleriyle ilgili riskler konusunda uyardı

SEC, yatırımcıları Bitcoin vadeli işlemleriyle ilgili riskler konusunda uyardı

- in Kripto Para Haberleri
14
0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcıları Bitcoin vadeli işlemlerinin riskleri konusunda uyardı – birkaç sorunu belirtmek için piyasa oynaklığı, düzenleme eksikliği ve sahtekarlığı gerekçe göstererek.

10 Haziran’da Yatırımcı Uyarıları Bültende SEC, yatırımcıların Bitcoin vadeli işlemleri alan veya satan bir fona yatırım yapmadan önce “dikkatlice düşünmesi” gereken kilit noktaları özetlemektedir.

Bültende, “Yatırımcılar, Bitcoin vadeli işlem piyasası yoluyla risk almak da dahil olmak üzere Bitcoin’in oldukça spekülatif bir yatırım olduğunu anlamalı” denildi.

SEC’den gelen bu son Bitcoin ile ilgili risk uyarısı, geçen ay gönderdiği bir notu takip ediyor ve yatırımcıları “Bitcoin vadeli işlem piyasasına maruz kalan bir yatırım fonuna yatırım yapmakla ilgilenen” riskler nedeniyle iki kez düşünmeleri konusunda uyarıyor.

En son uyarı, her tür fona yapılan yatırımların risk içermesine rağmen, “Bitcoin vadeli işlemlerini satın alan veya satan fonların diğerlerine kıyasla benzersiz özelliklere ve daha yüksek risklere sahip olabileceğini” belirtiyor:

“Yatırımcılar, Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlem piyasasının oynaklığını ve ayrıca altta yatan Bitcoin piyasasında düzenleme eksikliğini ve dolandırıcılık veya manipülasyon potansiyelini dikkate almalıdır.”

SEC ayrıca Bitcoin’in fiyatının Bitcoin vadeli işlem pozisyonlarını tutan fonun değeri ile mutlaka ilişkili olmadığını vurguladı. SEC’e göre, bu kısmen fonların potansiyel olarak “temel varlıklara” doğrudan maruz kalmamasından kaynaklanmaktadır.

Bültende, “Vadeli işlem sözleşmesi fiyatları teslimat aylarına göre değişebilir ve dayanak emtianın spot fiyatından farklılık gösterebilir” denildi.

Bültende ayrıca, finans ve risk araştırmacısı ve yazar Nassim Taleb’in Twitter’da mizahi bir tepkiye yol açan “yatırımcılar, almakta oldukları risk düzeyine kıyasla aldıkları risk düzeyine odaklanmalılar” gibi uyarılara da yer verildi “SEC’e sahip olduğumuz için çok minnettarım, Tanrıya şükür!”

İlişkili: JPMorgan, ayı piyasası için sinyal olarak zayıf Bitcoin vadeli işlemlerine işaret ediyor

Uyarı, bu hafta ABD düzenleyici kurumlarının kripto para türevlerine karşı kamuoyuna açıkladığı ikinci kez. 8 Haziran’da Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) komiseri Dan M. Berkovitz, türevler için DeFi piyasalarının “kötü bir fikir” olduğuna inandığını ve “CEA kapsamında nasıl yasal olduklarını görmediğini” söyledi. ”

Avanti Financial’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long, “kripto düzenleyici baskı” dediği şeyin ortasında ABD yönetim organları tarafından yapılan kamu açıklamalarından gelen anlatıları izliyor. O işaretlendi Bugün erken saatlerde SEC, denizaşırı platformlar hakkında muhtemelen daha da endişeliydi:

“SEC bu yatırımcı uyarısını, yalnızca yaklaşık 2,5 kat kaldıraç sunan kara borsaları için yayınlıyor – 100 kattan fazla kaldıraç sunan açık deniz borsalarını nasıl gördüğünü hayal edin.”