Rari Capital, hack kurbanlarını telafi etmek için geliştirici fonundan 26 milyon dolar ayırdı

Rari Capital, hack kurbanlarını telafi etmek için geliştirici fonundan 26 milyon dolar ayırdı

- in Kripto Para Haberleri
20
0

Hafta sonu 10 milyon dolarlık bir istismarın ardından, merkezi olmayan finans protokolü Rari Capital, mağdurları tazmin etmek için bir plan hazırlıyor.

9 Mayıs’ta yayınlanan saldırının resmi bir postmortem’ine göre platform, Rari Capital Ethereum Pool’daki tüm kullanıcıların fonlarının% 60’ına eşit 2.600 ETH kaybetti. Rari, kullanıcıların fonlarını ve havuzlarını yeniden dengeleyerek verimli çiftçiliği otomatikleştirir.

10 Mayıs’ta, Rari’nin kurucusu Jai Bhavnani, protokolün tüm katılımcılarının, saldırıdan etkilenen kullanıcıları tazmin etmek için başlangıçta geliştirici teşvikleri için belirlenen 2 milyon RGT tokenini projenin merkezi olmayan otonom organizasyonuna veya DAO’ya geri döndürmek için oy kullandığını açıklayan bir güncelleme yayınladı. .

Kesin bir dağıtım planı hala hazırlanırken tartışıldı Rari Capital’in geliştiricileri ve topluluğu tarafından Bhavnani, tRGT token sahiplerinin 10 Mayıs’ta yapılan bir topluluk çağrısı sırasında DAO’nun stabilcoin rezervlerinden bir pay almaya hak kazanacağını belirtti.

DAO şu anda 121,8 milyon dolar değerinde 8,7 milyon token RGT’ye sahip, bu da RGT arzının kabaca% 1’ine denk geliyor.

Coingecko’ya göre şu anda 13.36 $ ‘dan işlem gören Rari Governance Token ile, geri ödemeye tahsis edilen toplam fon, yazı yazılırken yaklaşık 26.7 milyon $ değerinde. Hack sonrasında RGT fiyatları% 44 oranında düşerek bir saatten kısa bir süre içinde 18 $ ‘dan 10 $’ a düştü.

Bhavani, protokolün token satmayan veya risk sermayesinden para toplamayan adil bir başlangıç ​​projesi olarak başladığını belirtti. Bir Rari Ekibi konseptinin dağıtıldığını ve artık yalnızca katkıda bulunanlar ve jeton sahipleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Rari Capital Ethereum Pool, ETH’yi Alpha Finance’in ibETH tokenine, getiri oluşturma stratejilerinden biri olarak yatırıyor. Saldırgan, sözleşmeyi manipüle etti ve yatırdıklarından daha fazla para çekti. ETH’yi yatırmak ve tekrarlı para çekme işlemleri yapmak için dYdX borsasından bir flash kredi alındı ​​ve bu süreçte havuzu boşalttı.

Rari Capital istismarı, ForceDAO’nun Nisan ayı başında 367.000 $ kaybetmesi ve EasyFi’nin 20 Nisan’da 60 milyon $ ‘a kadar kaybetmesi gibi DeFi sektöründeki birkaç yüksek profilli hacklemeyi takip ediyor.

Çapraz zincir DeFi protokolü EasyFi ile kullanıcılarını telafi etmek isteyen tek protokol Rari değil, kaybedilen fonların% 25’inin kullanıcılara stabilcoin şeklinde anında dağıtılacağını, kalan% 75’in ise “IOU” olarak dağıtılacağını duyurdu. EZ v2 jetonları için kullanılabilen jetonlar.