Rari Capital 11 milyon dolarlık sömürünün kurbanı oldu

Rari Capital 11 milyon dolarlık sömürünün kurbanı oldu

- in Kripto Para Haberleri
23
0

Bugün erken saatlerde 11 milyon dolarlık bir saldırının ardından, Rari Capital, yüksek fiyatlı bir istismarın kurbanı olan en son merkezi olmayan finans (DeFi) protokolüdür.

Optimize edilmiş getiri kasaları ve butik kredi havuzları oluşturan platform, saldırıyı bir Tweette doğruladı ve tam bir otopsinin yakında çıkacağını söyledi:

Beyaz şapkalı hacker Emiliano Bonassi’ye göre, istismar, bir saldırganın, düşmanca bir sözleşmenin erişim veya izinlere sahip olması gerektiğini düşünmek için bir sözleşmeyi ‘kandırdığı’ bir “kötü sözleşme” istismarı gibi görünüyor. Alpha Finance bir Tweette, hackin Rari’nin faiz getiren ibETH kasasıyla ilgili olduğunu, ancak hiçbir Alpha fonunun risk altında olmadığını duyurdu:

Bilgisayar korsanının cüzdanı şu anda 15.000.000 $ ‘ın üzerinde 4.005 ETH tutuyor, ancak bu fonların bir kısmı ayrı bir istismardan geliyor gibi görünüyor.

Kendisinden önceki birçok kişi gibi, saldırgan Rari ekibine bir mesaj göndermeyi düşünmüş, ancak işlemi iptal etmiş gibi görünüyor. Ancak düşük bir gaz ücreti ödediği için, gözlemciler mesajı iptal edilmeden önce bekleyen bir işlem olarak fark ettiler:

İptal edilen zafer turunu alırken, saldırganın mesajı Alpha Homura ekibinin 6 milyon dolarlık ek bir tahliyeyi engellediğini ima ediyor gibiydi.

Zaten kullanıcılar, ekibin ödeme planının ne şekilde olabileceği konusunda spekülasyon yapmak için Twitter’ı kullanıyor. Bilgisayar korsanlığı ve istismarlardan etkilenen kullanıcıları telafi etmek, giderek yaygınlaşan bir uygulama haline geliyor ve EasyFi’nin son zamanlarda 60 milyon dolarlık sakat bir istismarın ardından tazminat planını açıklamasıyla birlikte.

Rari Capital ekibi genellikle hem topluluk desteğinin hem de alay konusu olmuştur. Ekip oldukça genç ve bir geliştiricinin 15 yaşında olduğu bildiriliyor. En önemli yatırımcılarından biri olan Twitter kullanıcısı Tetranode, yalnızca orta yaşlı olmasına rağmen ekibin sık sık ve şakacı bir şekilde onu “boomer” olarak alay ettiği yakın tarihli bir Up Only podcast’inde şaka yaptı.

Bu nedenle, bazıları ekibi eleştirip saldırı için genç deneyimsizliği suçlamaya çalışırken, diğerleri DeFi’deki güvenlik uygulamalarının sürekli olarak geliştiğini ve SushiSwap CTO’su Joseph Delong da dahil olmak üzere ekibe hızlı bir şekilde destek sağladığını belirtti:

Rari’nin yönetişim belirteci olan $ RGT, haberlerde% 23.24 düşüşle 13.35 $ ‘a geriledi.