Projenin DeFi’ye odaklanması karşılığını verirken Qtum fiyatı% 160 arttı

Projenin DeFi’ye odaklanması karşılığını verirken Qtum fiyatı% 160 arttı

- in Kripto Para Haberleri
48
0

2021’de% 1.510 toparlanmasının ardından, QTUM fiyatı 7 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 35.70 $ ‘a ulaştı. Eylül 2017’de piyasaya sürülen bu nispeten belirsiz altcoin, Bitcoin Core 0.13 sürümünün bir çatalı, ancak aynı zamanda Ethereum sanal makinesini (EVM) ve akıllı sözleşme yürütme yeteneği.

Bitcoin’in (BTC) 23 Nisan’da 47.500 $ ‘a düşmesinin ardından QTUM, 10 $’ a düşmeden önce 4 gün içinde% 52’lik bir düzeltmeyle karşılaştı. Bununla birlikte, altcoin için durum 5 Mayıs’ta QTUM’un iki gün içinde% 160’lık bir ralli başlatarak 35.70 $ zirvesine ulaşmasıyla iyileşti.

Binance, USDT’de QTUM fiyatı. Kaynak: TradingView

Qtum, Bitcoin’in işlem modelini Ethereum akıllı sözleşmeleriyle birleştiriyor

Açık kaynak platformunun birincil amacı, yüksek düzeyde ağ güvenliğini korurken, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmak için herkesin kullanabileceği basit araçlar sağlamaktır. Proje, kötü niyetli düğümleri önlemek için biraz farklı bir Teminat Kanıtı (POS) sürümünü seçti ve stake etme belirteçlerinin geçerli olması için belirli sayıda blok gerekiyor.

Qtum blockchain, zincir üzerinde merkezi olmayan bir yönetişim protokolüne sahip olmanın yanı sıra Solidity’nin ötesinde akıllı sözleşme programlama dillerini destekler. Token sahipleri, blok boyutu ve temel gaz ücreti gibi ağ parametrelerine oy verir.

Qtum blockchain, zincir içi bir yönetişim sistemine sahipken, aynı zamanda daha önemli protokol değişikliklerini onaylamak ve işlemek için zincir dışı bir sürece sahiptir. Protokol, son zamanlarda merkezi olmayan finansmanı (DeFi) bir odak alanı ve yeni projeleri çekmek için adımlar olarak tanımladı.

Günlük ağ işlemlerinin sayısı 6 Mayıs’ta zirveye çıktığı için bu strateji nihayet karşılığını veriyor gibi görünüyor.

Günlük Qtum blockchain işlemleri. Kaynak: qtum.info

Stake iyileştirmeleri ve DeFi pivotu Qtum fiyatını yükseltti

Çevrimdışı stake etme, Ağustos 2020’de uygulandı ve Qtum blok zincirindeki stake faaliyetinin yarısından fazlasına ulaştı. Kendi düğümlerini ele almak istemeyen yatırımcılar, madeni paraları için gözetim dışı bir delegasyon yapabilir.

17 Mart’ta Value Network, ağ tıkanıklığı ve yüksek maliyetler nedeniyle Ethereum’dan uzaklaşma planlarını açıkladı. Şimdi Qtum akıllı sözleşmesine ve DApp platformuna geçiyor ve geçişi hızlandırmak için bir geliştirme hibesi aldı.

31 Mart’ta Qtum’un kurucusu Patrick Dai, protokolün Qtum ağı üzerinden Filecoin (FIL) için akıllı sözleşmeler sağlamak için çalıştığını söyledi.

Ağ, 30 Nisan’da bir hard fork aracılığıyla 128 saniyelik bir blok ortalamasından 32 saniyelik bir blok ortalamasına geçti. Ortalama büyüklükteki bir staker’ın geçerli hale gelmesi için geçen ortalama dört hafta, şu anda tek bir haftaya indirildi.

Ethereum uyumluluğu, birlikte çalışabilirliğin artması anlamına gelir

Birlikte çalışabilirlik, QTUM’un son rallisinin başka bir nedenidir. Ekip, sanal makinelerin birden çok blok zincirinde çalışmasına izin veren agnostik bir arayüz olan Neutron’u geliştiriyor. Ayrıca, QiSwap adlı kendi DEX’i, kullanıcıların DeFi uygulamaları oluşturmasına ve Qtum blok zincirinin üzerinde likidite sağlamasına olanak tanır.

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen VORTECS ™ verileri, son fiyat artışından önce 5 Mayıs’ta QTUM için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS ™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen geçmiş ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS ™ Score – QTUM fiyatı (beyaz). Kaynak: Cointelegraph Piyasaları Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, VORTECS ™ Puanı 5 Mayıs’ta tırmanmaya başladı ve 71’e kadar yükseldi. Fiyatın% 100 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından yaklaşık 24 saat önce VORTECS ™ Skorunun 35,70 dolar.

Qtum, Cardano (ADA), Polkadot (DOT), VeChain (VET) ve Solana (SOL) gibi bazı ciddi akıllı sözleşme rakipleriyle rekabet etmeyi hedefliyor ve projenin etkileyici bir 2,74 milyar dolarlık piyasa değeri var.

Bununla birlikte, QTUM’un değerlemesini artırması için, yatırımcılar muhtemelen daha fazla merkezi olmayan uygulamalar ve ağda kilitli toplam değer (TVL) görmek isteyecekler.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazar ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtması gerekmez. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.