Polkadot merkezli türev borsası, tohum finansmanında 6,4 milyon dolar yükseltti

Polkadot merkezli türev borsası, tohum finansmanında 6,4 milyon dolar yükseltti

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Merkezi olmayan borsa dTrade, 6,4 milyon dolarlık başlangıç ​​yatırım turunu tamamladıktan sonra Polkadot ekosistemine türev ticaretini getiriyor ve geliştirici ağında daha geniş merkezi olmayan finans kullanım durumları için zemin hazırlıyor.

Özel yatırım turu, Three Arrows Capital ve DeFiance dahil olmak üzere blockchain risk sermayesi dünyasının en büyük isimlerinden bazıları tarafından yönetildi. Polychain Capital, ParaFi Capital, Huobi, Mechanism Capital, Bixin Ventures, IOSG Ventures, Hypersphere Ventures ve Fenbushi Capital de katıldı.

Alameda Research, CMS Holdings, MGNR, Kronos ve Wintermute dahil olmak üzere birçok şirket dTrade’de likiditeyi desteklemek için adım attı.

Alameda Research, bu yıl Defi’ye yoğun bir şekilde yatırım yaptı ve Reef Finance için 20 milyon dolar ve Coin98 Finance için 4 milyon dolar ayırdı.

Merkezi olmayan bir borsa olarak dTrade, zincir üzerinde uzlaşmayla sürekli takas ve opsiyonların alım satımına izin verir. Teorik olarak, platform sınırsız türev piyasalarını saklama ve karşı taraf riskleri olmadan barındırabilir. Ticaret platformu, Amerika Birleşik Devletleri merkezli tüccarlar tarafından kullanılamaz.

DTrade’in kurucu ortağı Nikodem Grzesiak, “Türevler, geleneksel finansta en büyük varlık sınıfına benzer şekilde, merkezi olmayan finans alanında en büyük pazar olma yolunda ilerliyor” dedi. Türevler, blok zincirinin heyecan verici bir kullanım örneğidir. Polkadot’un çok zincirli mimarisindeki blok zinciri tabanlı varlıklar için tamamen yeni kalıcı takaslar, basit bir yönetişim önerisiyle eklenebilir. “

Kripto türevlerinin popülaritesi, katılımcılar hızla büyüyen pazara daha fazla maruz kalmaya çalıştıkça geçen yıl patladı. CoinMarketCap’in 2020 yıllık raporu, kripto türevlerinin geçen yıl toplam kripto para birimi piyasasının% 55’ini oluşturduğunu buldu.

Polkadot’un geliştirici ağı da, yayın anında platformda 435 projenin başlatılmasıyla hızla büyüdü.