Polkadot, Kusama’nın ‘nihayet paraşütçülere ev sahipliği yapmaya hazır’ olduğunu duyurdu

Polkadot, Kusama’nın ‘nihayet paraşütçülere ev sahipliği yapmaya hazır’ olduğunu duyurdu

- in Kripto Para Haberleri
24
0

Polkadot platformunun kardeş zinciri Kusama, ağdaki paraşütçülerin piyasaya sürülmesine hazır.

Polkadot ve Kusama’nın yaratıcısı Gavin Wood bugün bir blog gönderisinde Polkadot’un paraşütleri Kusama ağına dağıtmayı içeren ana ağ lansmanının dördüncü ve son aşamasına girdiğini söyledi. Wood’a göre, Polkadot’un arkasındaki geliştirme kolu olan Parity Technologies, Kusama için “artık paraşütleri barındırmaya hazır” olan bir yükseltme – Polkadot sürüm 0.9 – yayınladı.

Wood, paraşütçülerin lansmanının Polkadot ve Kusama’nın yeni versiyonu üzerinde tam bir dış denetimin ardından “kitle kredileri içeren ve en az bir işlevsel paraşeni barındıran en az bir başarılı açık artırma” gerçekleştirerek devam edeceğini söyledi. Belirli bir zaman çizelgesi sunmadı, ancak denetimin “yakın gelecekte” tamamlanmasını beklediğini ve Kusama web sitesinin beş müzayedenin ilkini bir hafta önceden duyurduğunu ekledi.

Wood, “Kusama’nın ilk müzayedelerinin başarıyla tamamlanmasının ardından, Polkadot’un müzayedelerinin kısa süre sonra gerçekleşmesi beklenirdi” dedi.

Polkadot protokolünün kullanıma sunulması, projenin parachainlere dayalı olarak planlanan parçalama uygulamasını değerlendirmek için Rococo test ağını başlattığı Ağustos ayından bu yana devam ediyor. Bazıları paraşütlerin 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesini bekliyordu, ancak Rococo test ağının stabilitesiyle ilgili sorunlar olduğu bildirildi – örneğin, paraşütlerinden birinin görünüşe göre bir günden fazla takılı kaldı.

Yayın anında Polkadot’un DOT jetonunun fiyatı, son 24 saat içinde% 2,2’den fazla düşüş gösteren 39,51 $ ‘dır.