Paxos ile Bank of America ortaklığı aynı gün ticaret anlaşmalarına izin verecek

Paxos ile Bank of America ortaklığı aynı gün ticaret anlaşmalarına izin verecek

- in Kripto Para Haberleri
32
0

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci bankanın şu anda hisse senedi alım satımlarını çözmek için blockchain teknolojisini kullandığı bildiriliyor.

Bloomberg’in Pazartesi günkü bir raporuna göre Bank of America, blockchain teknolojisini kullanarak hisse senedi alım satımlarının aynı gün içinde kapatılmasını sağlayan bir platform olan Paxos Settlement Service’e katıldı. Finansman ve takas müdürü Kevin McCarthy, bankanın “son birkaç aydır dahili işlemler yürüttüğünü” ve bir takas kuruluşu olarak onaylanmasının ardından Bank of America müşterilerine hizmet sunacağını söyledi.

Bu hareketin, Bank of America’nın doğrudan katılımcısı olduğu Depository Trust & Clearing Corporation veya DTCC’ye kıyasla “daha esnek ve daha hızlı” bir hisse senedi mutabakat sistemine izin vereceği bildirildi. DTCC uzlaştırma süresi kabaca iki gündür, oysa Paxos’un hizmeti bazı hisse senedi işlemlerini dakikalar içinde halledebilir.

McCarthy, “Uzlaşma döngüsünü T + 0’a kadar belirleyebiliriz” dedi. “Daha sonra, bir gecede yayınlamamız gereken teminatı serbest bırakabiliriz. […] Bu işteki varlıkların getirisi artacak ve bu da zorlu bir işti. “

Paxos, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan herhangi bir işlem yapılmaması durumunda 2019 yılında hisse senedi alım satımları için uzlaştırma hizmetini resmen başlattı. Zürih merkezli bir finans kurumu olan Credit Suisse ve Nomura Holdings’in ticaret kolu olan Instinet, pilot uygulamaya katılarak aynı gün ABD borsasında işlem gören hisse senedi işlemlerini gerçekleştirdi.

Stabilcoin operatörü Nisan ayında SEC ile bir takas kurumu lisansı için başvuruda bulunduğunu duyurdu. Paxos ayrıca kısa süre önce 300 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı ve bu da değerlemesini 2,4 milyar dolara çıkardı.