Parachain müzayedeleri şekillenmeye başladıkça Kusama (KSM) fiyatı yeni zirvelere ulaştı

Parachain müzayedeleri şekillenmeye başladıkça Kusama (KSM) fiyatı yeni zirvelere ulaştı

- in Kripto Para Haberleri
35
0

Topluluk üyeleri ve yatırımcılar yeni özellikler konusunda heyecanlandıkça ve tüccarlar “söylentiyi satın alıp haberleri satmak” için acele ettikleri için, büyük protokol yükseltmeleri kripto para projeleri için en güçlü fiyat hareketi kaynaklarından biridir.

Piyasayı etkileyen genel düşüş koşullarına rağmen fiyatının bu hafta yeni haklara yükseldiğini gören bir protokol, deneysel bir blockchain platformu ve Polkadot platformunun bir kardeş zinciri olan Kusama’dır (KSM). Kusama, geliştiriciler için birlikte çalışabilir ve ölçeklenebilir bir çerçeve sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, 10 Mayıs’ta 378 $ ‘a düştükten sonra 24 saatlik ticaret hacminde 1.568 milyar $’ lık rekor bir rekor sayesinde Kusama fiyatının bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 591.55 $ ‘a% 55 yükseldiğini gösteriyor.

KSM / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

KSM için son fiyat değerlenmesinin üç nedeni, yaklaşan parachain müzayedelerinin lansmanı, Kusama’nın diğer ağlarla birlikte çalışabilirliğini artırmaya yardımcı olan son entegrasyonlar ve bir getiri elde etmek için KSM’yi riske atmak veya kilitlemek için artan fırsatları içerir.

Paraşütler fırlatmanın eşiğinde

Kusama için son zamanlarda en önemli gelişme, projenin en son güncelleme önerisinin konsey tarafından onaylandığını ve şimdi bir halk referandumu olduğunu duyurduğu 12 Mayıs’ta gerçekleşti.

Bu gelişme, token sahiplerine, Kusama ağında görmek istedikleri farklı paraşütler, kalabalık kredileri ve müzayedelere oy vermeleri için 12 Mayıs ile 14 Mayıs arasında üç günlük bir zaman aralığı sağladı.

KSM token’larının oylamaya katılabilmesi gerektiğinden, token talebi duyurunun ardından hemen arttı ve kripto para piyasasında genel bir gerilemeye rağmen 14 Mayıs’ta yükselmeye devam ediyor.

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen VORTECS ™ verileri, son fiyat artışından önce ve duyurulan yükseltme v0.9.1’den önce, 11 Mayıs’ta KSM için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS ™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS ™ Skoru (yeşil) – KSM fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Piyasaları Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, VORTECS ™ Skoru, önceki hafta yeşil bölgede dalgalanma gösterdi ve 11 Mayıs’ta 70’e yükseldi, aynı zamanda KSM’nin fiyatı yeni bir fiyat yükselmeye başladı. Önümüzdeki 32 saat içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Birlikte çalışabilirlik entegrasyonu bir kıvılcım sağlar

Geçen ay KSM’nin fiyat artışının ikinci bir kaynağı, Chainlink’in Chainlink Oracle Pallet’te Kusama’ya yönelik desteğin genişletilmesine yardımcı olmak için ChainSafe Systems’a bir hibe verdiğini duyurmasıydı.

Tweet’te görüldüğü gibi, genişletilmiş destek, geliştiricilerin diğer alt tabaka zincirleriyle birlikte DOT ve KSM paraşütlerinde hibrit akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanıyarak, birlikte çalışabilirlik yeteneklerini önemli ölçüde artırıyor.

Polkadot ağının başlangıçta belirtilen hedeflerinden birinin tüm blok zinciri ağlarında birlikte çalışabilirliği artırması ile bu gelişme, topluluk üyelerine kripto ekosistemindeki en güvenilir ve yaygın oracle platformunu dahil ederek bu hedefle ilgili anlamlı adımlar atıldığına dair güvence vermeye yardımcı oldu.

Yeni stake etme ve getiri fırsatları

KSM talebinin arkasındaki üçüncü bir motive edici güç, KSM jetonlarını ağda veya yeni paraşütlerle yatırmaya istekli jeton sahiplerine sunulan cazip getiri fırsatlarıdır.

Stake etme ödüllerinden elde edilen veriler, ağda KSM’yi stake etme ve yetkilendirme için ortalama getiri oranının% 13.72 olduğunu, bir doğrulayıcı düğümü çalıştırmanın ise% 14.72 kazandığını göstermektedir.

Parachain müzayede sürecinin bir parçası olarak, Karura gibi projeler, parachain’in yerel jetonu karşılığında parachain kiralama süresi boyunca KSM’lerini bu protokole bağlayan topluluk destekçilerini içeren bir kalabalık kredisi yapmayı seçti.

Kalabalık kredisi, projenin belirli bir süre için parachain kirası alma gereksinimlerini karşılamasına izin verir ve tüm KSM jetonları, kira bittikten sonra katılımcılara iade edilir.

Tokenlarını uzun bir süre kilitlemenin karşılığında, topluluk üyeleri söz konusu paraşütün yerel jetonuyla ödüllendirilir, ancak KSM stake ödülü kazanma yeteneğini kaybederler.

Kalabalık kredi modeli, en sevdikleri KSM tabanlı jetonlarını elde etmeye istekli olan topluluk üyelerini heyecanlandıran ve aynı zamanda KSM’lerinin sahipliğini koruyabilen kripto projeleri için yenilikçi ve yeni bir kaynak yaratma tasarımıdır.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.