Oh nereye, oh Ethereum boğaları nereye gitti? 4K $ ‘ın altındaki ETH, tüccarları ikna edemiyor

Oh nereye, oh Ethereum boğaları nereye gitti? 4K $ ‘ın altındaki ETH, tüccarları ikna edemiyor

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Ethereum (ETH) dahil olmak üzere kripto para birimi fiyatı bugün keskin bir şekilde düzeltildi, ancak bu, Ether ve Bitcoin gibi varlıklar için hala yükseliş resmi çizen daha makro düzeydeki olayları yansıtmayan kısa vadeli bir hareket.

Son 30 günde, Ether fiyatı% 96 artarak 11 Mayıs’ta 2.138 $ ‘dan 4.200 $’ a yükseldi. Normalde varsayım, her tüccarın coşkuyla tüketildiği ve bu, Ether vadeli işlem sözleşmelerinde rekor seviyelere ulaşan finansman oranlarında görülecektir ancak şu anda durum böyle değil.

Fonlama oranı 18 Nisan’da sabitlenmiş gibi görünüyor ve şu anda alıcıların kaldıraçlarını yeniden ateşlemek için yapılabilecek hiçbir şey yok gibi görünüyor.

Ether token marjlı sürekli vadeli işlemler 8 saatlik fonlama oranı. Kaynak: Bybt

Uzun ürünlerin (alıcıların) 20 Şubat’ta açık pozisyon taşıma maliyetinin 8 saatte% 0.20’ye, yani haftalık% 4.3’e nasıl ulaştığına dikkat edin. 30 gün içinde% 74’lük bir fiyat artışı, Ether’in 2.000 $ ‘lık direnci kırmaya çalışmasıyla bu durumu körükledi.

Daha yakın zamanlarda, benzer bir durum, Ether’in% 43 ile tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.150 $ ‘a yükseldikten sonra 3 Nisan’da gerçekleşti. Bunun gibi hareketler, genellikle perakende tüccarların aşırı kaldıraç kullanımına işaret eder. Bu arada, balinalar ve arbitraj masaları, fonlama oranı dalgalanmalarını önlemek için sabit aylık vadeli sözleşmeleri kullanarak uzun vadeli işler açar.

17 Nisan’daki% 19’luk negatif fiyat dalgalanması, 1 milyar dolarlık uzun vadeli sözleşmelerin tasfiyesine neden oldu. Bu olay boğaların moralini ezdi, aynı zamanda kaldıraçlı uzun pozisyonlar oluşturmadaki güvenlerini de etkiledi.

En iyi tüccarlar da güven eksikliği yaşıyor

Tipik olarak perakende tüccarlar beklenmedik kayıplardan kurtulmak için daha uzun zaman ayırmaya daha meyillidir, ancak bu sefer, profesyonel tüccarlar da yükselişe rağmen inançsızdır.

En iyi tüccarların uzun-kısa net konumlandırması, profesyonel tüccarların yükseliş eğilimi mi yoksa düşüş eğilimi mi gösterdiklerine dair daha net bir görünüm sağlayarak, yerinde, sürekli ve vadeli sözleşmelerdeki konsolide pozisyonları analiz ederek hesaplanır.

Bunu akılda tutarak, farklı değişimler arasındaki metodolojilerde zaman zaman farklılıklar vardır, bu nedenle izleyiciler mutlak rakamlar yerine değişiklikleri izlemelidir.

Borsanın en büyük yatırımcıları ETH uzun-kısa oranı. Kaynak: Bybt

12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.380 $ ‘a rağmen, bu en iyi tüccarlar en yüksek uzun-kısa oranına yakın değil. OKEx, gösterge 18 Nisan’da 0,97’ye ulaştı ve o zamandan beri 0,50’ye düştüğü için en sert değişikliği sunuyor, bu da en iyi tüccarların 2: 1 net açık olduğu anlamına geliyor.

Binance’in en iyi yatırımcıları, son otuz gün içinde 0,86 ile 0,95 arasında dalgalandı ve gösterge şu anda 0,89’da duruyor. Bu, bu dönemdeki% 96 ralli düşünüldüğünde garip görünen ‘tarafsız’ bir pozisyon olarak yorumlanmalıdır.

Son olarak, Huawei’nin en iyi tüccarlarının kaldıraç göstergesi 4 Mayıs’ta 1.00’de zirve yaptı ve bu, uzun ve kısa dönemler arasında dengeli bir durum olduğunu gösteriyor. Ancak şu anda 0,95’te duruyor, bu nedenle heyecan eksikliğine işaret ediyor.

Bitcoin’in fiyat hareketi bunun nedeni olabilir

Bitcoin (BTC) hareketlerinin, fiyatının 55.000 $ civarında istikrar kazanması için tezahürat anlamına gelse bile, yatırımcıların genel duygularını dikte ettiği bir sır değil.

Bunun gibi gönderiler Twitter’ın her yerinde bulunabilir ve bir şekilde, yatırımcıların Bitcoin 50.000 $ ‘ın altına düşmesi durumunda altcoinlerin çökmesini beklediklerini doğrularlar. Bu, Ether’in uzun süredir güven eksikliğinin birincil nedeni olabilir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazar ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtması gerekmez. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.