NYDFS, eski DOJ avukatını sanal para şefi yardımcısı olarak seçti

NYDFS, eski DOJ avukatını sanal para şefi yardımcısı olarak seçti

- in Kripto Para Haberleri
22
0

Debra Brookes’in New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanındaki yeni rolü, yaptırım yoluyla düzenlemeye daha fazla odaklanmayı önerebilir.

2013’ten beri New York Finansal Hizmetler Departmanı’nda veya NYDFS’de çalışan bir avukat olan Brookes, sanal yardımcısı olmadan önce departmanın Uygulama Bölümü, Mali Dolandırıcılık ve Tüketicinin Korunması Bölümü ve Tüketicinin Korunması ve Mali Yaptırım Bölümü’nde kilit rollerde hizmet vermiştir. Mart ayında Araştırma ve İnovasyon Bölümü için para birimi başkanı. Bundan önce, ABD Adalet Bakanlığı’nda beş yıl boyunca yargılama avukatı olarak çalıştı ve “karmaşık beyaz yakalı soruşturmalara” liderlik etti ve bunlara katıldı.

Eski DOJ avukatının kripto ile ilgili görüşleri geniş çapta bildirilmese de, Twitter’da Temmuz 2020 hackine ilişkin bir NYDFS raporuna katkıda bulundu, bu da birçok yüksek profilli hesabın hileli bir şekilde takipçilerine Bitcoin’i (BTC) ikiye katlayacaklarını vaat eden tweetler göndermesine neden oldu. belirli bir adrese gönderilen ödemeler. Bu rapor, “kripto para şirketlerinin siber güvenlik, dolandırıcılığı önleme ve kara para aklamayı önleme programları etrafında sağlam programlara sahip olduğu” sonucuna vardı.

NYDFS, birçok kripto borsası ve şirketi üzerinde düzenleyici otoriteye sahip olan Goldman Sachs destekli kripto saklama sorumlusu BitGo’nun New York’ta bağımsız bir emanetçi olarak çalışmasını onayladı. Düzenleyici ayrıca, firmaların eyaletteki müşteriler ve şirketlerle iş yapmasına izin veren sanal para lisansları olan BitLicenses’i hem küresel kripto ödeme işlemcisi BitPay’e hem de kurumsal kripto para borsası Bakkt’a verdi.

Brookes, Ekim 2020’den beri NYDFS’nin sanal para birimi şefi olan Jon Blattmachr’ın altında çalışıyor.