Nvidia, kripto madenciliğindeki sınırları en yeni oyun grafik kartlarına kadar genişletiyor

Nvidia, kripto madenciliğindeki sınırları en yeni oyun grafik kartlarına kadar genişletiyor

- in Kripto Para Haberleri
34
0

Grafik kartı devi Nvidia, RTX 3060 grafik kartlarındaki hash rate sınırlayıcının, kripto madencilerini caydırmak amacıyla diğer RTX 30 serisi GPU’larda da kullanılacağını söyledi.

Bugün Nvidia’dan yapılan bir duyuruda, şirket yeni ürettiği GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti grafik kartlarına azaltılmış bir Ether (ETH) hash oranı uygulayacağını söyledi. Modeller, grafik işleme birimlerini veya GPU’ları kripto para madencileri yerine hedef müşterilerine ulaştırmayı amaçlayan bir “Lite Hash Rate” veya LHR etiketi ile tanımlanacak.

Nvidia’nın GeForce pazarlama müdürü Matt Wuebbling, “Bu azaltılmış hash oranı, yalnızca LHR tanımlayıcısına sahip yeni üretilmiş kartlar için geçerlidir ve halihazırda satın alınmış kartlar için geçerli değildir” dedi. “Bu ek adımın, her yerdeki oyuncuların eline daha iyi fiyatlarla daha fazla GeForce kartı getireceğine inanıyoruz.”

Nvidia, önceki bazı GPU modellerinde hash oranını sınırlandırdı ve Şubat ayında değişikliklerin madencilik performansını% 50 azalttığını duyurdu. Bununla birlikte, Mart ayında grafik kartı üreticisinden gelen bir sürücü güncellemesi, sınırlayıcıyı yanlışlıkla kaldırdı ve bazı kripto madencilerinin Nvidia’nın RTX 3060 serisini kullanarak madencilik tokenleri için saniyede 118,9 megahash’lik bir hash oranına ulaşmasına izin verdi.

Bilgisayar haber sitesi VideoCardz’daki haberlere yanıt veren birçok kullanıcı, genişletilmiş hash oranı sınırlarının, Nvidia alıcılarının GPU’larını kar için kripto madencilerine hemen satma teşvikini azaltacağına inanıyor gibi görünüyordu.

VideoCardz kullanıcısı manicdan, “Bir madencinin bu kartlar için ödeyeceği fiyat da artık yarı yarıya daha fazla düşmelidir” dedi. “Tipik eBay fiyatı 2000 $ ise [for example]yenisi 1000 dolara yakın olmalıdır. Bu, 500-600 $ ‘lık orijinal fiyatın çok üzerinde olabilir, ancak aynı zamanda scalpers’ın çok fazla çaba sarf etme ve belki de eBay yerine mağazada oyuncuların eline daha fazla girme arzusunu azaltır, çünkü scalpers büyük bir kart satmaya ihtiyaç duyar. eBay ücretini, sürelerini ve vergilerini karşılayacak kar. “

Prince FA kullanıcısı eklendi:

“Madenciler, karlılığın yarısı için mevcut çılgın fiyatları ödemeye ikna edilmeyecekler.”

Şirket, perakende ürün listelerinde ve kutuda LHR etiketi bulunan yeni RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti ekran kartlarını Mayıs ayı sonunda piyasaya sürecek.