Nervos ve CMB International 50 milyon dolarlık blok zinciri, DeFi ve NFT fonu başlattı

Nervos ve CMB International 50 milyon dolarlık blok zinciri, DeFi ve NFT fonu başlattı

- in Kripto Para Haberleri
21
0

Nervos Vakfı, China Merchants Bank’ın yüzde yüz iştiraki olan CMB International ile işbirliği içinde bir fonun başlatıldığını duyurdu.

“InNervation” adlı 50 milyon dolarlık fon, blockchain tabanlı kullanıcı merkezli ürünler oluşturan girişimlere erken yatırım yapmak için kullanılacak. Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri, dApp’ler ve fungible token (NFT) pazarları, yatırımların özel bir odak noktası olacaktır.

Nervos, Layer 1, Proof of Work, halka açık izinsiz blockchain protokolüne dayanan bir Çin blok zinciri projesidir. Herhangi bir kripto varlığının Bitcoin ile aynı güvenlik ve değişmezlikle depolanmasına izin verdiğini iddia ediyor, ancak aynı zamanda akıllı sözleşmeler ve ikinci katman ölçeklendirmeyi de sağlıyor.

Nervos, ölçeklenebilirliğe odaklanarak Ortak Bilgi Tabanı (CKB) blok zinciri ağını 2019 yılında başlattı. Proje, DeFi’yi hedeflemeyi amaçladı ve Şubat ayında kendi başına 5 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Yeni duyuruya göre, 50 milyon dolarlık fon, Nervos blok zinciri ekosistemindeki proje büyümesini desteklemek için başlangıç ​​yatırımları 200.000 ila 2 milyon dolar arasında olacak şekilde üç yıllık bir süre boyunca konuşlandırılacak. Öncelik, Nervos üzerine inşa edilen veya bunları taşıma veya ürünlerine entegre etme planları olan projelere verilecektir.

Hong Kong, CMBI’yi kurdu, 2019’dan beri Nervos ile dApp’lerin kullanımını araştırıyor ve blockchain ağında erken bir yatırımcıydı. Banka, kapsamlı ve profesyonel hizmetler sunan entegre bir finans kuruluşudur ve tamamı ülkenin en büyük ticari bankalarından biri olan China Merchants Bank’a (CMB) aittir.

CMBI’nin Baş Yatırım Sorumlusu Samuel Wang şunları söyledi: “Altyapılarını oluştururken hiçbir taviz vermediler ve Nervos’u ve dApp ekosisteminin genişlemesini desteklemeye kararlıyız” Nervos’un kurucu ortağı Kevin Wang şunları söyledi:

“Ekibimiz, geliştiricilerin ve ekiplerin dApp’larını, protokollerini ve daha fazlasını birden çok zincirde oluşturabilmeleri, özelleştirebilmeleri ve birbirine bağlayabilmeleri için çeşitli araçlara erişebilmelerini sağlamak için özenle çalışıyor.”

Finansman alan girişimler, daha önce geliştirme aşamasında olan ve artık kullanıma hazır olan Nervos katman iki araçlarına erişebilecek. Bunlar, merkezi olmayan bir değişim, Polyjuice adlı bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu katman ve Godwoken adlı izinsiz bir toplama çerçevesini içerir.

Bu çeyreğin sonunda Bitcoin, Tron, EOS ve Polkadot için destek sağlaması beklenen Force Bridge adlı bir çapraz zincir köprüsü de var.

Nervos Ortak Bilgi Tabanı (CKB), bu yılın başlarında L2 ve DeFi gelişimi ilerledikçe büyük kazançlar elde etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

NFT pazarı Rarible, CoinFund liderliğindeki 14 milyon dolarlık bağış toplama turunu kapattı

Kripto yatırımlarından sorumlu olan büyük risk sermayesi firmaları,