‘Nakit, şeker veya Bitcoin’: 2021’de reşit olmayanlara ödeme yapmak

‘Nakit, şeker veya Bitcoin’: 2021’de reşit olmayanlara ödeme yapmak

- in Kripto Para Haberleri
17
0

Bir Bloomberg katılımcısı, oğluna Bitcoin’i olağan kapsamının üstünde ve ötesinde işler karşılığında ödeyecek, ancak görünüşe göre en iyi ödeme yöntemine karar veremiyor.

Bugünkü bir fikir yazısında Eddie Yoon, kiralık bir mülk için rekabetçi fiyatlandırma kıyaslamasında kendisine yardımcı olan çocuk için yedinci sınıf öğrencisi 0.00055 Bitcoin’i (BTC) – yayın sırasında kabaca 23.50 $ – ödeyeceğini söyledi. Yoon, oğlu Luke’a iş için “nakit, şeker veya Bitcoin” seçeneği verdiğini ve anlaşmayı bir el sıkışma ile kapattığını söyledi.

Bloomberg katılımcısına göre hareket, herhangi bir çılgınlığa atlamak yerine çocuklarına kendi finansal kararlarında bir rol vermeye dayanıyordu. Luke’un 2016’da Tesla hissesini satın almasına ve kızlarının Apple ve Alphabet’e satın almasına yardım ettiğini söyledi.

Yoon, “Çocuklarımıza, bugün ile 25 yaş arasında toplu olarak kararlaştırdığımız her yatırımı finanse edeceğimizi söyledik” dedi. “Onlara miras bırakmayı planlamıyoruz, bu yüzden kendi yatırımlarının kendilerine finansal güvenlik sağladığı bir gelecek için donanımlı olmalarını istiyoruz.”

Yoon, “hangi kripto para birimi platformunun reşit olmayanların hesap açmasına izin verdiğini henüz bulamadığını” da sözlerine ekledi. 18 yaşın altındaki çocukların HOLDing veya kripto para birimi ticareti yapmasını yasaklayan çok az kanun vardır, ancak birçok borsa, kullanıcılarının yasal yaşta olduklarından emin olmak için hala doğrulama gerektirir. Alternatif olarak, yetişkinler küçüklere kriptoları kağıt cüzdanlarla veya Bitcoin ATM’leri aracılığıyla hediye edebilir.

“Çocuklarımızın mutlaka pazarı yenmesini istemiyoruz. Çocuklarımızın para hakkında bağımsız olarak düşünebilmelerini istiyoruz. Biz onların paralarını yönetmelerine izin vermelerini değil, paralarını yönetmelerini istiyoruz. Cehalet ve para takıntısı arasında doğru dengeyi bulmalarını istiyoruz. “

Pek çok çocuk – ve yetişkin – her zaman piyasanın karmaşıklığını anlayamayabilirken, bazı kripto meraklıları daha finansal olarak eğitimli olmalarına yönelik ilk adımları çoktan attılar. 2017 boğa koşusu sırasında doğan üç yaşındaki Lily Knight, YouTube kanalında başkalarına kripto ve blok zinciri hakkında bilgi vererek her iki kriteri de karşılıyor.

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban dedim Cumartesi günü bir tweet’inde, kendisi ve 11 yaşındaki oğlu Jake’in birlikte 3.250 Dogecoin’e (DOGE) sahip oldukları – yayın sırasında yaklaşık 1.556 dolar. Küba daha önce jetonu eğlence ve finansal eğitim için kullandığını iddia etti.

Bununla birlikte, en genç kripto sahiplerinden biri, kısa süre önce ilk doğum gününü kutlayan Tesla CEO’su Elon Musk’ın “ex ash eh on iki” olarak telaffuz edilen oğlu X Æ A-Xii’dir. Musk, dokuz aylıkken bebek için bir miktar DOGE satın aldığını ve ona “yürümeye başlayan HODLer” olarak bahsettiğini söyledi.