Mythical Games, NFT oyunlarını hızlandırmak için 75 milyon dolar artırdı

Mythical Games, NFT oyunlarını hızlandırmak için 75 milyon dolar artırdı

- in Kripto Para Haberleri
17
0

Los Angeles merkezli NFT oyun geliştiricisi Mythical Games, yeni ve mevcut yatırımcılarla 75 milyon dolarlık B Serisi finansmanı duyurdu. Şirket, fonu, oynanabilir olmayan tokenlar (NFT’ler) aracılığıyla oyunlarda sahipliği yaygınlaştırmak için kullanmayı planlıyor.

Finansman turu WestCap Group tarafından yönetildi. Diğer katılımcılar arasında 01 Advisors, Gary Vaynerchuk’un VaynerFund’u, Galaxy Digital, Javelin Venture Partners, Alumni Ventures ve Struck Capital yer alıyor. Oyun geliştirici stüdyosu şimdiye kadar toplam 120 milyon dolar topladı.

Mythical Games, özellikle oynanabilir NFT kullanan oyunlar olmak üzere blockchain tabanlı oyunlar üzerinde çalışıyor. Şirket, stüdyo oyun devi Niantic tarafından satın alınana kadar Sismic Games’in başkanı olan CEO’su John Linden tarafından yönetiliyor.

Açıklamada, “Ekip, Efsanevi Ekonomik Motoru ve Efsanevi Pazar Yeri aracılığıyla, oyun geliştiricilerine oyuncuların sahip olduğu kendi ekonomilerini yaratmaları için bir platform sağlıyor” deniyor.

Linden, 2021’de NFT’lerin ve blok zincirinin meteorik yükselişine dikkat çekerek, “Bu yeni sermaye, endüstriyi oyuncular, sanatçılar, içerik yaratıcıları ve markalar gibi çeşitli paydaşların şimdi olduğu yeni bir oyna-kazan modeline yönlendirmeye devam etmemize izin verecek. oyun ekonomisini doğrudan etkiliyor.”

İlgili: Hiç NFT’nin ne olduğunu merak ettiniz mi? İşte hızlı bir kılavuz

Stüdyonun ana projesi, açık dünya çok oyunculu bir oyun olan Blankos Block Party. En son finansman, ekibin diğer oyun platformlarına genişlemesini ve yeni projeler geliştirmesini sağlayacak.

Blankos Block Party, oyuncuların oynarken kazanabilecekleri NFT karakterleri sunar. NFT’ler, çoklu kullanım durumlarına uygulanabilen dijital ve fiziksel ürünlerin doğrulanabilir benzersiz temsilleridir.

Oyun geliştirici stüdyoları son zamanlarda onları video oyunu karakterleri olarak kullanmaya başladı. Her NFT genellikle tasarım ve değer açısından farklılık gösterir. Mythical’in yeni başlatılan pazar yeri, oyuncuların karakterlerini satın almalarına veya satmalarına olanak tanır. Oyun henüz beta aşamasında.