Miami’de gölge DeFi konferansı! 2-9 Haziran

Miami’de gölge DeFi konferansı! 2-9 Haziran

- in Kripto Para Haberleri
14
0

Geçen hafta, Miami’deki Bitcoin 2021 etkinliğine gerçekten giden tek DeFi sakini olmakla ilgili bir hata yaptım.

Kongre merkezinde bir avuç inşaatçıya ve büyük beyinlere yetişmeyi başarsam da, zamanımı çeşitli uydu etkinliklerinde, yat partilerinde ve gece kulübü buluşmalarında – DeFi çekimi için “gölge konferansı”nda degenleri takip etmek için harcamak daha iyi olurdu. Boomercoin maksimalistleri, on yılın daha iyi bir kısmı için papağan ettikleri aynı noktalar hakkında konuşurken yer aldı.

Bununla birlikte, DeFi insanlarıyla geçirdiğim çok az zaman son derece tatmin ediciydi. Diğerlerinin yanı sıra SushiSwap, Yearn Finance, Balancer, Polygon, the Digital Dollar Project ve FTX’ten temsilcilerle yapılan görüşmelerden, yılın ikinci yarısında merkezi olmayan finansın nasıl gelişebileceğine dair birkaç faydalı bilgi çekirdeğiyle geldim. Tam röportajlar önümüzdeki hafta çıkacak olsa da, bu arada işte derlediklerimin en iyilerinin bir özeti:

Risk ve düzenleme:

Kurumsal evlat edinme gibi görünse de sadece Yıllardır ufukta görünen, büyük yatırım bankası parasının çok geçmeden DeFi havuzlarına sıçrayabileceğine inanmak için artan nedenler var.

Durum şu ki, konuştuğum herkes, şirketlerin dahil olmanın yollarını bulmaya gerçekten ilgi gösterdiği konusunda hemfikir, ancak herkes bunun tam olarak neye benzediğinden veya düzenleyici ve gözetim açısından nasıl çözüleceğinden emin değil.

FTX ve Alameda Research’ten Decabillionaire Sam Bankman-Fried (saylor’un mobil bir ragbi hücumuyla ortalıkta dolaşmasından daha az değerli olan Bitcoin’cilere rağmen, özellikle güvenlik görevlisi yoktu – ya da bekle, belki Sam çok iyi güvenlik görevlileri, onları hiç fark etmedim mi?) dinamiği, bir tarafın diğerini “beklediği” kolej çiftine benzer olarak tanımladı.

TSM ve Heat arenası arasında bir zafer turu atan Sam Bankman-Fried… Darth Vader uygun hissetti.

“Hazır olacağız, bunu hissedeceğiz, çokça sohbet edeceğiz, duygularımız ve arzularımız hakkında çokça açık konuşacağız” diye şaka yaptı.

Onun bakış açısına göre, FTX bir “açık” anahtarı çevirmeye ve kurumların istediği her türlü hizmete bir ağ geçidi sağlamaya hazır. Bununla birlikte, iş, işten çok empati alıştırması gibi geliyor: kurumların tam olarak ne istediği hakkında uzun konuşmalar içeriyor – daha fazla dolar getirisi, ifşa ve velayet, müşteri taleplerini karşılamak için bir tür rampa – ancak müşteriler söylediğinde “Kripto işini yapmak istiyoruz” ne anlama geliyor ve gerçekte ne mümkün? Herkesin soruları var. Herkes hislerinde. Şimdilik ilerleme, büyük ölçüde bir borsaya giren ve bir miktar kripto ticareti yapan bir firmaya benziyor.