Merkezi borsalardaki Ether bakiyeleri Haziran 2019’dan bu yana en düşük seviyeye düşüyor

Merkezi borsalardaki Ether bakiyeleri Haziran 2019’dan bu yana en düşük seviyeye düşüyor

- in Kripto Para Haberleri
17
0

Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode’un analizine göre, borsalardaki Ethereum toplamı neredeyse iki yıldır en düşük seviyesine düştü.

Glassnode, şu anda yalnızca 13,3 milyon Ether’in merkezi borsalarda tutulduğunu tahmin ediyor; bu, Haziran 2019’dan bu yana en düşük seviyededir. Bu nedenle, merkezi platformlar kabaca 52,4 milyar dolar değerinde ETH veya Ethereum’un tüm arzının% 11,5’ini tutuyor.

Merkezi borsalardaki Ether sayısı, Eylül 2020’de 19 milyon ETH’ye ulaştığından bu yana 9 ayda% 30 düştü.

Borsalarda düşük bir ETH bakiyesi, popüler ticaret platformlarındaki talebe göre arzda bir düşüşe yol açtığı için tipik olarak piyasalar için yükseliş olarak anlaşılır. Azalan döviz bakiyeleri, uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını güvenli depolamaya taşıdığını veya merkezi olmayan finans protokolleri veya stake etme yoluyla getiri elde etmek için fonlarını kilitlediklerini gösteriyor.

Pazartesi günü “Zincirde Hafta”Raporunda, veri sağlayıcısı, Bitcoin’e maruziyette Ethereum lehine bir miktar azalma olduğunu da belirtti.

Glassnode, 6 ay ile 3 yıl arasındaki makul derecede eski Bitcoin harcanmamış işlem çıktılarının harcama davranışını ilişkilendirerek uzun vadeli yatırımcıların yakın zamanda ETH’ye geçmiş olabileceğine dair kanıtlar buldu:

“Bu yalnızca deneysel bir gözlemken (korelasyon <> nedensellik), bu eski BTC’deki belirgin artış, uzun bir elde tutma döneminden sonra tekrar dolaşıma harcanıyor.”

Bitcoin Harcanan Çıktılar vs ETH fiyatı: Glassnode

Rapor, Ether’in yakın zamandaki yükseliş fiyat hareketinin ortasında Ethereum için zincir içi aktivitenin son dört haftada önemli ölçüde arttığını da ekledi. Akıllı sözleşme çağrılarının, Uniswap işlemlerinin ve günlük işlemlerin toplam sayısı, yılın başından bu yana kayda değer artışlar gördü.

Günlük işlemler, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,63 milyona ulaştı ve Aralık 2017’nin bir önceki zirvesine göre% 22,5’lik bir artışı temsil ediyor.

Yazım sırasında, Ethereum fiyatları 3.900 $ ‘ın hemen altında işlem görüyordu – 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.220 $’ dan düştü.