Mart 2020 çöküşünden bu yana en büyük döviz girişine rağmen Bitcoin ‘çok iyi ayakta kaldı’

Mart 2020 çöküşünden bu yana en büyük döviz girişine rağmen Bitcoin ‘çok iyi ayakta kaldı’

- in Kripto Para Haberleri
23
0

Bitcoin (BTC), yatırımcılar Mart 2020’deki çöküşten bu yana borsalara herhangi bir zamandan daha fazla coin gönderdiklerinden “çok iyi” bir performans gösterdi.

Zincir üzerindeki izleme kaynakları CryptoQuant ve Glassnode’dan elde edilen veriler, BTC borsa girişlerinin 13 Mayıs’ta bir yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Yaklaşık 30.000 BTC hit borsası

Bitcoin, bu hafta satıcılardan yoğun bir baskı gördü, çünkü birçok haber tetikleyicisi bir araya gelerek düşüşe geçti.

Tesla’nın BTC ödemelerini bırakması ve ardından Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileri tarafından büyük borsa Binance ile ilgili bir soruşturma söylentileri, istikrara kavuşmadan önce BTC / USD’yi 46.000 $ ‘ın en düşük seviyesine göndermek için yeterliydi.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, düşüş önemli seviyelerde destek sağlayan uzun vadeli fiyat özellikleriyle önemli ölçüde daha kötü olabilirdi.

Bununla birlikte, hodlers yaralarını yalarken ve Bitcoin’in bir sonraki hamlesini değerlendirirken, 50.000 $ ‘a ulaşılamaz durumda.

Veri izleme tüccar davranışı, satışın ölçeğini ortaya koyuyor ve aynı şekilde Bitcoin’in aslında fırtınayı oldukça iyi atlattığını gösteriyor.

Borsalara girişler Perşembe günü 30.000 BTC’ye (1.47 milyar $) ulaşırken, fiyat oynaklığının en yüksek olduğu dönemde tasfiyeler sadece on dakikalık bir sürede 200 milyon doları buldu.

Bitcoin borsası net akış şeması. Kaynak: William Clemente / Twitter

Analist William Clemente “Dün, geçen yıl Mart’taki çöküşten bu yana döviz girişlerinin en büyük günüydü” özetlenmiş Cuma gününde.

“Bu ve 10 dakikada 200 milyon dolarlık tasfiye göz önüne alındığında BTC çok iyi dayandı.”

Balina uyarıları

Borsalara girişler, BTC’yi kısa sürede satma arzusunu yansıtıyor. Bazıları varlıklarını nakit olarak elden çıkarmayabilir, bunun yerine stabilcoin pozisyonu alabilir ve fiyatlar istikrar kazandığında geri satın alabilir. Bu nedenle, panik yapan yatırımcılar “dipten satın alanlara” katıldıkça, çıkışlar yakında artmaya başlayabilir.

Bununla birlikte, analize devam eden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, balinaların borsalara normalden daha fazla para göndermeye devam ettiğini, düşüş aşamasının henüz tamamen bitmediğinin potansiyel bir işareti olarak vurguladı.

“Türev alım satımcısıysanız, kısa vadede dikkatli olun. (Nispeten konuşursak) balinalar para yatırıyor $ BTC borsalara “o söyledi Twitter takipçileri.

Bitcoin borsa girişleri tablosu. Kaynak: Ki Young Ju / Twitter