Macaristan, ekonomik iyileşme programının bir parçası olarak Bitcoin’de vergi indirimi planlıyor

Macaristan, ekonomik iyileşme programının bir parçası olarak Bitcoin’de vergi indirimi planlıyor

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Macaristan’daki kripto para yatırımcıları, Covid-19 salgınının ardından orta Avrupa ülkesini daha rekabetçi hale getirmeye çalıştıklarından, çok yakında büyük bir vergi indirimi elde edebilirler.

Salı günü Facebook’ta yayınlanan bir videoda, Maliye Bakanı Mihály Varga, hükümetinin 2022’ye kadar olan teşvik programını ana hatlarıyla açıkladı. Covid-19 sonrası yardım çabalarının bir parçası olarak, milletvekilleri kripto para birimi alım satım vergilerini gelirin% 15’ine düşürmeyi düşünüyorlar. mevcut oran% 30,5. Böyle bir hareket, Macaristan’ı kripto bazlı sermaye kazancı vergileri açısından çok daha rekabetçi bir yetki alanı haline getirecektir.

Kripto para birimi düzenlemeleri Macaristan’da yeterince gelişmemiş olsa da, dijital varlıkların alım satımı vergilendirme açısından “diğer gelirler” olarak sınıflandırılıyor.

2017 boğa piyasasının zirvelerinde yükseldikten sonra, Macaristan’daki kripto para birimi ticareti diğer ülkelere kıyasla oldukça mütevazı kalıyor. Ancak, 2021’in başından bu yana net bir artış gözlemlendi.

Macaristan, bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC ile ilgili ön görüşmelerde yer aldı. Ağustos 2020’de, Macaristan Ulusal Bankası’ndan bir temsilci, gelecekte CBDC’lerin potansiyel olarak kullanıma sunulması konusunu tartışmak üzere İsviçre Ulusal Bankası, İngiltere Bankası ve diğerlerinden meslektaşları ile bir yuvarlak masa tartışmasına katıldı.

Macaristan, diğer ülkeler gibi, Covid-19 salgınından ağır darbe aldı. Bir noktada, Orta Avrupa ülkesi dünyadaki en kötü Covid-19 ölüm oranına sahip oldu. Yine de, günlük yeni vakalar düşmeye devam ederken, ülke Mart ayından bu yana sıkı yerinde barınma siparişlerini yavaşça çözüyor.