Litecoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi 400 dolara ulaştı ancak LTC aşırı ısınma riski altında

Litecoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi 400 dolara ulaştı ancak LTC aşırı ısınma riski altında

- in Kripto Para Haberleri
21
0

Litecoin (LTC), 10 Mayıs’ta Bitstamp’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 414 $ ‘a ulaşarak 400 $’ lık işareti kırdı.

Litecoin satın almanın sorunu, çok kısa bir süre içinde çok pahalı hale gelmesidir. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük onuncu kripto para birimi, bu yılın başında olduğundan yüzde 215 daha değerinde, 124,42 dolardan 413,90 dolara yükseldi.

Büyük ralli, bir yıldan bugüne (YTD) zaman diliminde geleneksel pazarları geride bıraktı ve birçok bağımsız analist şu anda hareketin 500 $ ‘a çıkacağını tahmin ediyor.

Rotasyonel ticaret

Litecoin piyasasında göze çarpan getiriler, kripto para piyasasında geniş bir yukarı yönlü hareketin hemen ardından geldi. Gümüş kripto’nun Ether, XRP, Cardano ve diğerleri de dahil olmak üzere en büyük altcoin rakipleri, şaka kripto para birimi Dogecoin ile bir anda yüzde 17.000’den fazla yükselen YTD ile daha iyi karlar elde etti.

San Francisco merkezli bir kripto hizmeti işletmesi olan OKCoin’de baş işletme sorumlusu Jason Lau, LTC / USD değişiminin görüldüğü dönemde DOGE / USD döviz kurlarının% 12 düştüğünü belirterek Litecoin ile Dogecoin arasında gelişen ters bir korelasyonu vurguladı. oranlar% 12 yükseliyor.

Bu arada, Litecoin’in kripto para piyasasının geri kalanına karşı gücünü ölçen bir metrik olan Litecoin Hakimiyet Endeksi, Pazar günü% 0,96’dan Pazartesi günü% 1,11’e yükseldi. Bu durum, diğer alternatif kripto para birimi rallileri soğuma belirtileri gösterdiği için Litecoin piyasalarına yönelik duygusal bir değişimi yansıtıyor.

Litecoin Hakimiyet Endeksi, rotasyonel ticaretin ortasında toparlanıyor. Kaynak: Tradingview.com’da LTC.D

Ancak Litecoin, Dogecoin fiyatının önceki seanslarda% 33’e kadar düşmesine neden olan aynı aşırı değerleme riskleriyle boğuşuyor. Bu düşüş benzetmesinin merkezinde, küresel piyasalarda tarihsel olarak potansiyel fiyat tersine dönmelerini öngören, Göreceli Güç Endeksi (RSI) olarak adlandırılan klasik bir momentum osilatör göstergesi yatıyor. Şimdi Litecoin hakkında aynı hikayeyi anlatıyor.

Litecoin aşırı mı satın alındı?

LTC / USD günlük grafik RSI’sını 79.02 civarında bir değişim seviyesinde gösteriyor. Bu, daha önce fiyat düzeltmelerine yol açan aşırı alım eşiğinin 9 puan üzerindedir.

Litecoin fiyatının yakın tarihte daha yüksek RSI seviyelerine tepkisi. Kaynak: Tradingview.com’da LTCUSD

Tipik olarak, Litecoin piyasasında kısa vadeli bir tersine dönüş – RSI zirveye çıktığında – fiyatın ara destek olarak 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (yeşil dalga) test etmesine yol açar. Bu arada, uzatılmış bir satış, yatırımcıların 50 günlük basit hareketli ortalamayı (mavi dalga) birincil olumsuz hedef olarak görmelerini sağlar.

Bu nedenle, son patlayıcı hareketin ardından potansiyel bir geri çekilme, mevcut hareketli ortalama değerlemelere dayalı olarak LTC / USD’yi 252-310 $ ‘a gönderme riski taşır.

Makroekonomik katalizörler

Tekniklerden uzak, makroekonomik katalizörler genel olarak kripto para piyasalarını desteklemeye devam ediyor.

Charles Schwab tarafından yapılan bir araştırma, Y kuşağı ve Gen Z yatırımcılarının yüzde 51’inden fazlasının geleneksel hisse senetlerine göre kripto para birimlerine yatırım yapma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdi. Gelişmekte olan dijital varlıklar sektörüne olan ilgileri, özellikle dünya çapındaki merkez bankalarının koronavirüs salgınına gevşetici para politikalarıyla yanıt vermesiyle, enflasyon ve dolar devalüasyon korkularının ardından arttı.

Örneğin Federal Rezerv, 120 milyar dolarlık aylık varlık satın alma programına devam edeceğini açıklarken, gösterge faiz oranlarını en azından 2023’e kadar sıfıra yakın tutacağını açıkladı. Bu, bölgesel tahviller ve dolarlar gibi geleneksel güvenli limanlara sahip olmanın fırsat maliyetlerini düşürdü. yatırımcılar.

Bu arada, Crypto Watch’tan toplanan verilere göre Bitcoin (BTC) ile Litecoin arasındaki korelasyon 0,40 civarında duruyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Bitcoin fiyatı, kesin bir hafta sonu sıçraması için çok az umutla 37 bin doların altına düştü

Bitcoin (BTC), hodlers için en son kısa vadeli