Kuzey Dakota’daki şehir artık kamu hizmeti ödemeleri için kripto para birimini kabul ediyor

Kuzey Dakota’daki şehir artık kamu hizmeti ödemeleri için kripto para birimini kabul ediyor

- in Kripto Para Haberleri
36
0

Kuzey Dakota’daki bir şehir, kripto ödemelerini kabul etmeye başlayarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimini benimseme yarışına katılıyor.

Williston Şehri finans direktörü Hercules Cummings Perşembe günü yaptığı açıklamada, şehir yönetiminin Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerini kamu hizmeti faturaları için ödeme olarak kabul etmeye başlamak için kripto ödeme firması BitPay ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

“Ortakları Microsoft ve Facebook’un bulunduğu en büyük sanal ödeme tüccarı olan BitPay ile ortaklık kurduk. Şehir yöneticisi, Kuzey Dakota Eyaletinde bu hizmeti sunan ilk ve ülkedeki üçüncü belediyeyiz ”dedi.

Kamu hizmeti faturası ödemeleri, başlangıçta kripto ödemesi için uygun olan tek fatura olacağını söyledi ve şehrin lisanslar, depolama sahası ve izinler gibi faturalar için yeni ödeme yöntemini genişletmek için kalite değerlendirmeleri yapacağını sözlerine ekledi. Yeni ödeme yöntemi, şehrin mevcut ödeme alternatiflerine ayak uydurmak ve temassız ödemeleri mümkün kılmak için daha fazla ödeme yöntemi keşfetme taahhüdü ile uyumludur.

Cummings, “Bu çevrimiçi ödeme yöntemlerini kullanmanın güvenlik, rahatlık ve maliyet tasarrufu gibi bir dizi avantajı da var” dedi. Duyuruya göre, BitPay, Google Pay, Apple Pay ve PayPal gibi hizmetler aracılığıyla yapılan ödemeler için% 3 komisyona karşılık, internet üzerinden hizmet faturalarını ödemek için% 1 ücret alıyor.

Williston sakinleri, bir BitPay faturası almak için resmi şehir web sitesini ziyaret edebilir ve hesap bilgilerini sağlayabilir. Duyuru notları, bireyler doğrudan BitPay veya kripto borsaları gibi diğer hizmetlerle ödemeler için dijital bir cüzdan oluşturabilirler.

ABD’deki bazı eyaletler şu anda kripto dostu yasaları düşünüyor. Bu haftanın başlarında, Nebraska milletvekilleri devlet bankalarının kripto parayı işlemesine izin verecek bir girişimi tercih ettiler. Tennessee, Jackson belediye başkanı, Miami, Florida’daki benzer önerileri tekrarlayarak, Bitcoin’de kamu maaşlarını ödemek ve şehrin bilançoları için kripto para birimlerini çıkarmak için bir kampanya başlattı.

Newsweek dergisi tarafından toplanan verilere göre, Mayıs 2021 itibariyle 46 milyon Amerikalı veya tüm ABD’li yetişkinlerin% 17’si Bitcoin’e sahip. milyon yetişkin, 2020’nin sonlarından itibaren kripto para birimine sahipti.