Kripto endüstrisi yetkilileri, yenilenebilir enerjiden yararlanmanın BTC madencilerine yardımcı olabileceğini açıkladı

Kripto endüstrisi yetkilileri, yenilenebilir enerjiden yararlanmanın BTC madencilerine yardımcı olabileceğini açıkladı

- in Kripto Para Haberleri
26
0

Madencilik tarafından tüketilen enerji – Bitcoin’in blok zincirinin çalışmasını sağlayan süreç – son haftalarda giderek daha popüler bir tartışma konusu haline geldi.

Cuma günü CNBC, SUKU CEO’su Yonathan Lapchik ile bir röportaj yayınladı ve bu sırada Bitcoin madenciliği sahnesinin yenilenebilir enerji ile ilgili olduğunu açıkladı. Görüşmeci, Lapchik’in daha önce Bitcoin madenciliğinin% 75’inin yenilenebilir enerjiden geldiğini iddia ettiğini belirtti.

Lapchik, CNBC’ye verdiği demeçte, “% 75’in gerçek bir rakam olduğunu düşünüyoruz,” dedi, “Madenciler yenilenebilir enerji kullanmaya gerçekten teşvik ediliyor.” Düşüncelerini elektrikli otomobil üreticisi Tesla’ya çevirerek, yakın zamanda satın alımlar için Bitcoin’i artık kabul etmeyeceğini açıkladı. Lapchik, çevresel kaygılarla ilgili olarak, “Elon’un, Bitcoin’i Tesla için bir ödeme mekanizması olarak kabul etmeden önce, alana girmeden önce bunu dikkate almaması şaşırtıcı” dedi.

Tesla, Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri müşterileri tarafından Bitcoin aracılığıyla ödemelere kapılarını açtı. Hareket, otomobil şirketinin Şubat ayında açıklanan 1,5 milyar dolarlık BTC’yi satın almasının ardından halka açıldı.

Musk, ancak son zamanlarda belirtilen Bitcoin madenciliğinin fosil yakıt enerjisine karşı çıkması Çarşamba günü bir Tweet aracılığıyla duyuruldu. Ayrıca Bitcoin madenciliği tatmin edici enerji kullanım seviyelerine ulaşana kadar geçici bir hareket gibi görünse de, BTC’de Tesla’ya yapılan ödemeleri durdurdu.

Lapchik,% 75’lik rakamı “Gerçekten veriler sonsuza kadar orada tuttu” dedi. “Bunun Bitcoin ağındaki madenciler için gerçek bir durum olduğunu defalarca kanıtlıyoruz.”