Kripto emlak listeleri yükseldikçe Portekiz’de DOGE ile apartman daireleri satın alabilirsiniz

Kripto emlak listeleri yükseldikçe Portekiz’de DOGE ile apartman daireleri satın alabilirsiniz

- in Kripto Para Haberleri
16
0

Dogecoin genellikle bir şaka parası veya TikTok spekülatörlerinin kumar oynayabileceği bir varlık olarak görülüyordu, ancak şimdi Lizbon, Portekiz’deki tüm lüks daireleri para birimiyle satın alabilirsiniz.

Zug tabanlı kripto ödemeleri ve OTC likidite sağlayıcısı FNTX Capital Suisse, başkentte kripto için konutlar sunmak için Portekiz merkezli mülk geliştiricisi 355 Developments ile ortaklık kurdu.

Ortaklık, alıcıların her listenin kripto fiyatlarını gerçek zamanlı olarak güncelleyen FNTX’in “Emlak Borsası” aracılığıyla Doge, Bitcoin, Ethereum ve Cardano ile daire satın almasını sağlayacak. Borsada şu anda en ucuzu olan – iki yatak odalı bir daire – yaklaşık 1.57 milyon Dogecoin, yaklaşık 690.000 $ değerinde olan üç liste var. En pahalı listeleme, yaklaşık 2,2 milyon dolar değerinde yaklaşık 5 milyon Dogecoin fiyatına sahip bir çatı katı dairesi.

Büyüyen eğilim

Yahoo Money, Nisan ayında emlak için kripto ödemelerini kabul etmek isteyen ABD’li satıcılarda bir artış gördüğünü bildirdi:

“Geçen ay, emlak listeleme sitesindeki açıklamalarında kripto veya Bitcoin’den bahseden 71 liste vardı. Bu, verilere göre 100.000 ev başına 14,3 kayıt. Bu, kayıtlardaki en yüksek oran. “

7 Mayıs’ta Cointelegraph, Miami’nin Arte Surfside lüks dairelerinin artık Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere birden fazla kripto para biriminde gayrimenkul için ödeme kabul ettiğini bildirdi. Kompleks, Ivanka Trump’a ev sahipliği yapıyor.

Plaj kulübünde kripto

Kripto ödemeleri giderek daha yaygın hale geliyor. 12 Mayıs’ta Montreal’in en büyük açık hava mekanı “Beach Club” müşterilerin önümüzdeki yıldan itibaren kripto ile alkollü içecek satın alabileceklerini duyurdu. Beach Club Sahibi Olivier Primeau bir sosyal medya gönderisinde şunları söyledi:

“Beachclub, Kanada’da Bitcoin ve Ethereum’u bir ödeme yöntemi olarak kabul eden resmi olarak ilk kulüp olacak.”

Ancak gönderi, 100.000 kapasiteli mekanın aslında kripto ödemelerini nasıl kabul edeceğine dair ayrıntılara ışık tutuyordu ve işletme sahibi sadece 2022’de piyasaya sürülmesi düşünülen “birkaç platform” olduğunu söylüyordu.

Bu da, işletmelerin ödemeler için kripto kabul etmeye istekli olmasının bir kısmının, dijital ekonominin geleceğini yaptığı kadar, ücretsiz tanıtım elde etmekle de ilgisi olduğunu gösteriyor.