Kazakistan hükümeti kripto pazarını geliştirmek için yol haritası oluşturacak

Kazakistan hükümeti kripto pazarını geliştirmek için yol haritası oluşturacak

- in Kripto Para Haberleri
19
0

Kazakistan hükümeti, ülkedeki kripto para birimi endüstrisinin ve blockchain teknolojisinin gelişimini teşvik etmek için bir yol haritası oluşturuyor.

Kazakistan Başbakanı’nın internet sitesinde Salı günü yapılan duyuruya göre, devlet yetkilileri kripto endüstrisinin gelişimini ele almak için önerileri gözden geçirdi ve devletin kripto operasyonlarını düzenleme yaklaşımını yeniden gözden geçirdi.

Yetkililer, büyük bir ulusal finans merkezi olan Astana Uluslararası Finans Merkezi aracılığıyla kripto borsaları yürütmeyi önerdiler. Hükümet ayrıca, kripto borsalarının yerel bankalar ve müşterilerle etkileşime girebileceği standartların oluşturulmasını önerdi.

Yeni girişim, yerel kripto endüstrisi için şeffaflık ve organizasyon sağlamayı amaçlıyor. “Bugüne kadar, kripto endüstrisinde çalışan çeşitli şirketler arasından, […] Kazakistan’da sadece madencilik şirketleri pazarın bir parçası ”dedi.

Kazakistan Cumhuriyeti, kripto endüstrisi ve dijital varlıklar konusunda daha ciddileşiyor. Geçen hafta, Kazakistan merkez bankası olası bir merkez bankası dijital para birimi hakkında resmi bir rapor yayınladı. Banka, dijital tenge’nin nakit veya nakitsiz ödemelerin yerini alması amaçlanmadığını, bunun yerine ulusal ödeme sisteminin daha da geliştirilmesini sağlayacak ve nakde bağımlılığı azaltacak alternatif bir seçenek olacağını söyledi.