Jack Dorsey’in ‘genesis tweet’i NFT’nin alıcısı İran’da gözaltına alındı

Jack Dorsey’in ‘genesis tweet’i NFT’nin alıcısı İran’da gözaltına alındı

- in Kripto Para Haberleri
20
0

Estavi’nin Twitter hesabına atılan bir tweet’e göre İran Siber Polisinin Bridge Oracle CEO’su Sina Estavi’yi tutukladığı bildirildi.

Kabaca çevirisi cıvıldamak okur:

“Bu hesabın sahibi, Ekonomik Suçlar Özel Mahkemesi’nin emriyle ekonomik sistemi bozmaktan tutuklandı. Resmi adli makamlar ek bilgi sağlayacaktır. “

Aynı tweet, Tron Network tabanlı bir genel oracle sistemi olan Bridge Oracle’ın resmi hesabına da iliştirildi. TradingView’den alınan verilere göre, yazı yazılırken Bridge Oracle’ın yerel tokenı BRG’nin fiyatı keskin bir dalış yaptı ve% 65’ten fazla düşüş gösterdi.

Bridge Oracle’ın Malezya merkezli bir blockchain şirketi olduğu söyleniyor, ancak Estavi’nin diğer girişimi olan kripto para borsası Cryptoland İran’da faaliyet gösteriyordu. Cryptoland’ın Twitter hesabı aynı sabitlenmiş tweet’i paylaşıyor. Yetkililer tarafından daha fazla bilgi kamuya açıklanmadı.

Estavi, Jack Dorsey’in ilk tweet’ini NFT olarak satın almak için teknoloji girişimcisi ve Tron CEO’su Justin Sun ile yaptığı hararetli teklif savaşı ile tanınıyor. Twitter’ın ilk tweet’i Mart 2006 tarihli ve “Sadece twttr’imi oluşturuyorum” yazıyor.

Sonunda Estavi, NFT’yi 2,9 milyon dolardan fazla veya 1.630 Ether (ETH) karşılığında başarıyla satın aldı. Dorsey, geliri Bitcoin’e (BTC) dönüştürdü ve Afrika’daki bir yardım kuruluşuna bağışladı.

Bu yılın başlarında Estavi, eski Bitcoin.com CEO’su Mate Tokay tarafından kendisine hizmetleri için ödeme yapmadığı iddiasıyla dava edilmişti. Tokay, iddiasında, BRG’nin sözde ve fiili dolaşımdaki arzı arasında bir tutarsızlık olduğunu da iddia etti.

Cointelegraph, yorum için Bridge Oracle’a ulaştı. Bu makale, cevap vermeleri durumunda güncellenecektir.