Jack Dorsey, Lightning Network’ü Twitter veya BlueSky’a entegre edeceğini söyledi

Jack Dorsey, Lightning Network’ü Twitter veya BlueSky’a entegre edeceğini söyledi

- in Kripto Para Haberleri
16
0

Sosyal medya ağı Twitter ve finansal hizmetler şirketi Square’in kurucu ortağı Jack Dorsey, Bitcoin’in Lightning Network yan zincirini işletmelerinden en az biriyle entegre etmeyi planladığını doğruladı.

Dorsey, 11 Haziran’da Twitter kullanıcısı “deyonté”den gelen ve Dorsey’in Lightning Network’ü Twitter’a veya Twitter’ın 2019’dan beri insan gücünü geliştirmeye adamış olduğu merkezi olmayan sosyal ağ BlueSky’a entegre etmesini talep eden bir soruya yanıt verdi.

Buna karşılık Dorsey, “Sadece bir zaman meselesi” yanıtını verdi.

Dorsey’in yorumu kasıtlı olarak belirsiz görünüyor ve açıklama BlueSky veya Twitter’ın veya hatta her iki şirketin bir Lightning entegrasyonu görebileceğini doğrulamak olarak yorumlanmaya açık görünüyor.

Twitter kullanıcısı “mklad” ayrıca Dorsey’in Yıldırım yanlısı açıklamalarının Square’in Jay-Z’nin başarısız müzik akışı platformu Tidal’ı yakın zamanda satın almasıyla ilgili olabileceğini öne sürdü.

Dorsey’in tweet’i, Square’den dijital varlık operasyonlarını genişletmek için yaptığı son hamlelerin ortasında geldi.

Bu ayın başlarında Dorsey, Square’in açık kaynaklı velayetsiz bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmeyi planladığını açıkladı. Ertesi gün, Cointelegraph, Square’in blok zinciri altyapı firması Blockstream ile bir ortaklık ortaya koyduğunu ve Square’in güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisine 5 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını bildirdi.

İlişkili: Yeşil Bitcoin: PoW için enerji kullanımının etkisi ve önemi

Dorsey uzun zamandır Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerjide benimsenmeyi ve yeniliği teşvik ettiğini ve Square’in Aralık ayında Bitcoin Temiz Enerji Yatırım Girişimi’ne 10 milyon dolar taahhüt ettiğini savundu.