Ivanka Trump’ın lüks Miami apartmanı apartman daireleri için kripto kabul ediyor

Ivanka Trump’ın lüks Miami apartmanı apartman daireleri için kripto kabul ediyor

- in Kripto Para Haberleri
44
0

Lüks Miami apartmanı Arte Surfside, şu anda 38 milyon $ ‘lık listelenen Villa Nove penthouse dahil, kalan lüks konutları için bir ödeme şekli olarak kripto para birimini kabul edecek.

Firma, ticaret platformu SolidBlock ile ortaklık kurarak potansiyel alıcıların Bitcoin ve Ether dahil olmak üzere birden fazla kripto para biriminde ödeme yapmasına izin verdi.

Bölgenin “en seçkin” kat mülkiyeti halihazırda Ivanka Trump ve Jared Kushner’ın yanı sıra Something Navy’den moda blog yazarı Arielle Charnas’a ev sahipliği yapıyor. Şimdi Miami’nin Bitcoin dostu itibarının çektiği kripto milyonerlerine ve milyarderlere hitap etmeye çalışıyor.

Duyuruya göre, mevcut en ucuz apartman dairesi, 75 metrelik kapalı havuza, meditasyon havuzuna, çatı katındaki tenis kortuna ve özel sıcaklık kontrollü park alanlarına erişimi olan üç ila beş yatak odası arasında değişen alanlarla 10,3 milyon dolardan başlıyor. Bugüne kadarki en yüksek satış, çatı katı apartman dairesi için 33 milyon dolardı – 38 milyon dolardan henüz satılmakta olan aynı satış.

Geliştiriciler Sapir Corp, bir dizi üst düzey Silikon Vadisi şirketinin ve risk sermayesi firmasının şehre taşındığını ve bunun kripto para birimlerini kabul etme kararında rol oynadığını belirtti.

Miami Mayer Francis Suarez, operasyonu güneşli bir duruma taşımaya ikna etmek amacıyla ‘Dogecoin CEO’su’ Elon Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Google CEO’su Eric Schmidt ile görüştü. Cryptofinance firması XBTO Group’un orada yeni bir ofisi var, Guggenheim Partners’dan Scott Minerd ve Peter Thiel-ortağı Keith Rabois mülk satın aldı ve VC Delian Asparouhov, Silikon Vadisi’nin Miami’ye taşınması konusunda sosyal medyada şaka yaptı.

Sapir Corp Başkanı Alex Sapir, şirketin Belediye Başkanı Francis Suarez’in Miami’yi bir kripto para birimi ve teknoloji merkezi yapma vizyonunu desteklediğini söyledi.

“Şehirdeki en seçkin lüks bina olarak, kendimizi dünyadaki milyarderlerin yarısının kripto milyarderleri olduğu bir gelecek için konumlandırıyoruz ve bu, Bitcoin 200.000 $ ‘a ulaştığında gerçekleşecek. Kripto para birimleri halihazırda dünya çapında inanılmaz bir zenginlik yaratırken, devam edecek olan gayrimenkul bu zenginlik ve alıcılara miras sağlar. “

Geçtiğimiz yıl Suarez, Miami’yi ülkenin kripto merkezi olarak işaretlemek istediğini açıkça belirtti ve Arte’nin duyurusunu birçoklarının ilki olarak selamladı.

Belediye Başkanı Francis Suarez, “Kripto para biriminin ve endüstrinin tüm sektörlerinde ortaya çıkan teknolojilerin kucaklanması, Miami’nin nasıl yüzyılın şehri olacağıdır” dedi. “Arte önemli bir örnek oluşturuyor ve yakın gelecekte benzer hikayeler duyduğuma şaşırmayacağım.”

Miami-Dade ilçesinin vergiler, ücretler ve hizmetler için bir ödeme şekli olarak kripto para birimlerini kabul etmesine izin vermenin fizibilitesine bakarak 6 Mayıs’ta yeni bir kripto para birimi görev gücü için bir karar geçti.

Önümüzdeki ay Miami, dünyanın en büyük Bitcoin konferansı olan Bitcoin 2021 konferansına ev sahipliği yapacak.