İsviçre Sygnum bankası İnternet Bilgisayarı jetonunun velayetini sunacak

İsviçre Sygnum bankası İnternet Bilgisayarı jetonunun velayetini sunacak

- in Kripto Para Haberleri
21
0

İsviçre merkezli kripto para bankası Sygnum, İnternet Bilgisayarı (ICP) yardımcı belirteçleri için saklama ve bankacılık hizmetlerini başlatıyor.

Sygnum Salı günü ICP sahiplerinin tokenlerini bankanın kurumsal sınıf ayrılmış cüzdanlarıyla yatırabileceklerini duyurdu. Firma, 11 Mayıs’ta ticarete başlayan ICP yardımcı jetonları için depolama sunan ilk banka olduğunu söyledi.

ICP desteğinin kullanıma sunulmasının ikinci aşamasında Sygnum, spot ticaret ve daha sonraki bir tarihte opsiyon ticareti dahil olmak üzere token için bir dizi bankacılık hizmeti başlatmayı planlıyor. Banka ayrıca gelecekte ICP için Sygnum Lombard kredileri sunmayı ve müşterilerin ICP token varlıklarına karşı likiditeye erişmesine izin vermeyi bekliyor.

ICP belirteci için saklama ve ticaret hizmetleri sağlamanın yanı sıra Sygnum, İnternet Bilgisayar ağını savunan Cenevre merkezli bağımsız bir üye kuruluş olan Internet Computer Association’ın da üyesidir.

Zürih merkezli, kar amacı gütmeyen bir bilimsel araştırma kuruluşu olan Dfinity Foundation tarafından geliştirilen Internet Computer, halka açık internetin işlevselliğini genişletmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir blockchain projesidir. Proje, özellikle standart internet protokollerinden, kendi ICP protokolüne dayanan, halka açık bir küresel süper bilgisayara geçmeyi amaçlıyor.

Sygnum kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi Manuel Krieger, “İnternet Bilgisayarının merkezi olmayan ve açık doğasının internet hizmetleri, yazılım platformları ve kullanıcı deneyimleri genelinde bir inovasyon dalgasını ateşleyeceğine inanıyoruz” dedi.

Haber, ICP tokeninin Coinbase Pro, Binance, Huobi ve OKEx gibi büyük küresel borsalarda işlem görmeye başlamasından bir hafta sonra geliyor. Beş yıllık geliştirmenin ardından, ICP jetonu, işlem gördükten hemen sonra parabolik bir artış gördü ve 12 Mayıs’ta fiyatı Binance borsasında 3.093 dolara kadar yükselen piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi oldu.

ICP jetonu, ticareti başladığından beri piyasa değerinin% 60’ından fazlasını kaybetti ve yazım sırasında 196 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’in verilerine göre ICP şu anda 24 milyar dolarlık piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük kripto para birimi.

7 günlük ICP fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Çin Bitcoin madenciliği sarsıntısının sürpriz BTC fiyatı sonuçları olabilir – analist

Bir analist, Çin’in Bitcoin (BTC) madenciliği üzerindeki baskısının