İngiltere Bankası valisi kripto yatırımı uyarısı yayınladı

İngiltere Bankası valisi kripto yatırımı uyarısı yayınladı

- in Kripto Para Haberleri
38
0

İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Andrew Bailey, kripto yatırımcılarını piyasaya katılmanın tehlikeleri konusunda uyardı.

Perşembe günü bir konferansta konuşan Bailey, “kripto para birimleri” fikrine karşı çıktı ve “kripto varlıkları” nın dijital para birimlerini tanımlamak için daha uygun bir isimlendirme olduğunu belirtti.

BoE valisi, özellikle kripto para birimlerinin içsel bir değerden yoksun olduğu argümanı olmak üzere, iyice yıpranmış kripto karşıtı söylemi benimsedi. “Son yıllarda birkaç kez söylediklerimi yalnızca vurgulamak isterim, [and] Korkarım hiçbir içsel değeri yok, ”diye ekledi Bailey.

Kripto yatırımcılarına sert uyarısını ileten Bailey, şunları söyledi:

“Üzgünüm, bunu çok açık bir şekilde tekrar söyleyeceğim: Onları yalnızca tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.”

BoE guvernörünün açıklamaları, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi tarafından yayınlanan beyanlar ile yakın benzerlik göstermektedir. Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere FCA, İngiliz kamuoyunu Ocak ayında kripto yatırımlarından büyük kayıplara uğrama riski konusunda uyardı.

O zamanlar, Bitcoin (BTC) 33.000 $ ‘ın altına düştüğü için kripto piyasası önemli bir düzeltmenin pençesindeydi. O zamandan beri, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu neredeyse üç kat arttı ve şu anda 2,3 trilyon doların üzerinde.

Bailey’nin yorumları, özellikle altcoinler için kripto fiyatlarında büyük bir artışla birlikte geliyor ve Ether (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Polkadot’un DOT’u, Chainlink’in LINK ve XRP’si gibi büyük altcoinler de dikey fiyat hareketleri gördü.

BoE valisi, görünürdeki içsel değer eksikliğine rağmen mevcut çılgınlığa değindi ve ekledi: “Şimdi bu, insanların onlara değer vermediğini, çünkü dışsal bir değere sahip olabileceklerini söylemek anlamına gelmez.”

Nitekim, tartışmasız “meme madeni para” olan Dogecoin (DOGE), bugüne kadar% 12.700’den fazla artış gösterdi.

BoE valisi, kriptonun değer önerisini pek düşünmese de, ülkenin vergi dairesi, vergilerden kaçmak için değerli dijital para birimlerinin kullanılması olasılığını ihmal etmiyor.

Nisan ayında, Majestelerinin Gelir ve Gümrük İdaresi, kripto para birimi vergi kaçakçılarının polisliğini, Birleşik Devletler İç Gelir Servisi’nin “kripto sorusunu” anımsatacak şekilde yükseltmeyi planladığını duyurdu.