Hintli neobank, salgından etkilenenleri beslemeyi hedefliyor

Hintli neobank, salgından etkilenenleri beslemeyi hedefliyor

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Hindistan genelinde fiziksel şubeleri olan bir kripto bankacılık platformu olan Cashaa, COVID-19 pandemisinden en çok etkilenenlere gıda tedariki sağlamak için kripto meraklılarını bir araya getirmeyi amaçlayan bir girişim başlatıyor.

Salı günü Cashaa’dan yapılan bir duyuruya göre, platformun “Crypto for COVID” planı, Hindistan’da yoksul ailelere bir ay boyunca ihtiyaç duydukları yiyecekleri verecek bir kripto kullanıcıları topluluğu oluşturmayı içeriyor. Girişimin bir parçası olarak, Cashaa’nın ekibi ayrıca dört kişilik bir aileyi iki haftaya kadar beslemeyi amaçlayan küratörlü rasyon kitleri de sağlıyor.

Hindistan, son zamanlarda pandeminin neden olduğu vaka ve ölümlerde en kötü artışını yaşadı. Johns Hopkins Üniversitesi Sistem Bilimi ve Mühendisliği Merkezi’nden alınan verilere göre, 6 Mayıs’ta 414.000’den fazla kişinin COVID-19 için pozitif test ettiği tahmin ediliyor. Günlük vakalar şimdi 300.000’in altına düşerken, salgının doğrudan bir sonucu olarak her gün 4.000’den fazla insan ölüyor.

Buna ek olarak, Cashaa CEO’su ve kurucusu Kumar Gaurav, “pandeminin yol açtığı tahribat” nedeniyle her gün 12.000’den fazla insanın açlıktan öldüğünü iddia etti – görünüşe göre enfekte olmuş veya ölmüş aile üyelerinin başkalarına yardım edememesinden, yoksulluğun artmasından ve ülkedeki aksaklıklardan kaynaklanıyor. ülkenin ulaşım sistemi, gıda tedarik zincirinin birçok kırsal topluluğa ulaşmasını engelliyor. Hindistan’da tahminen 189,2 milyon insan, virüs ülkeye çarpmadan önce zaten yetersiz beslenmişti.

Gaurav, “COVID savaşçıları hastalıkla savaşırken, bu pandemiyle birlikte gelen sorunlarla uğraşanların hayatta kalmalarını katalize etmek için paralel bir önlem alınması gerekiyor” dedi. “Bir kuruluşun veya hükümetin hepsine hizmet etmesi imkansızdır. Bu nedenle, herkesin hayatta kalması için biraz daha fazla fark yaratmak için her zaman bir girişime daha ihtiyaç duyulacaktır. “

Gaurav’a göre, girişim, COVID-19 nedeniyle her gün 150’den fazla ölümün kaydedildiği ve yakın zamanda yakınlardaki Uttar Pradesh eyaletine ve Nepal sınırındaki eyalete genişletildiği kuzey Hindistan’ın Rajasthan eyaletindeki ailelerin desteklenmesine yardımcı oldu. Bihar. Neobank, en kısa sürede 100.000 aileyi doyurmayı umuyor.

Cointelegraph yorum için Cashaa’ya ulaştı ancak yayın anında bir yanıt alamadı.