Hemen hemen tüm büyük Bitcoin madencilik havuzları artık Taproot aktivasyonu için sinyal veriyor

Hemen hemen tüm büyük Bitcoin madencilik havuzları artık Taproot aktivasyonu için sinyal veriyor

- in Kripto Para Haberleri
24
0

Hash rate dağılımına göre ilk 10 Bitcoin (BTC) madencilik havuzlarından dokuzu, artık BTC.TOP ile Taproot aktivasyonu için sinyal veriyor.

Aslında, Bitcoin’in hash oranının% 90’ı, protokol güncellemesi için kısaca işaret etti ve rakam şu anda yaklaşık% 73’teydi.

Tweet gönderme Pazartesi günü kripto para borsası devi Binance, Binance Pool’un Taproot için sinyal vermeye başladığını duyurdu. Taproot Signal Twitter botuna göre, Binance Pool’un ilk Taproot sinyali 683.878 blok yüksekliğinde gerçekleşti.

Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere, en büyük iki Bitcoin madencilik havuzu – AntPool ve F2Pool – madencilik arenasında protokol güncellemesinin ilk destekçileri arasındaydı. Karma oran dağılımına göre 12. en büyük havuz olan SlushPool, Taproot sinyaliyle ilk işlem bloğunu çıkaran ilk kişiydi.

Henüz Taproot için sinyal vermeyen ilk 10 havuz olan BTC.TOP da bildirildiğine göre Taproot için sinyal vermeye başlayacak şekilde ayarlayın. Bitcoin geliştiricisi Hampus Sjöberg tarafından oluşturulan bir web sayfası olan Taproot.watch’tan elde edilen veriler, mevcut zorluk döneminde Taproot sinyalleri ile en az 10 ardışık bloğun birçok durumu olmuştur.

Kaynak: Taproot.watch

Bununla birlikte, şimdiye kadar 190 sinyal vermeyen blokla, Taproot aktivasyonunun bu mevcut zorluk penceresi sırasında kilitlenmesi pek olası görünmüyor. Protokol güncellemesi ancak bir zorluk çağındaki 2.016 mayınlı bloğun% 90’ı bir aktivasyon sinyali içeriyorsa ilerleyebilir.

190 blokta, sinyal vermeyen bloklar artık% 9’un üzerindedir. 202 sinyal vermeyen blokta, Taproot kilitlenme eşiği gereksinimi, yaklaşık 11 gün içinde bir sonraki zorluk ayarına itilecektir.

Ağ yükseltmesinin Kasım ayında gerçekleşmesi için Taproot aktivasyonunun 11 Ağustos’tan önce kilitlenmesi gerekir. Böyle bir durumda, piyasa kapitalizasyonuna göre en büyük kripto için son dört yıldaki en dikkate değer protokol düzeyi iyileştirme tartışmasız olacaktır.

Taproot güncellemesi, esasen işlem yapan taraflarca öngörülen harcama koşullarını maskeleyecek ve Bitcoin protokolünün hem gizlilik hem de akıllı sözleşme yetenekleri için önemli etkilere sahip olduğu öne sürülen bir özellik.