Hedge fon yöneticisi Alan Howard, iki kripto girişimine yatırım yapıyor

Hedge fon yöneticisi Alan Howard, iki kripto girişimine yatırım yapıyor

- in Kripto Para Haberleri
12
0

Milyarder hedge fon yöneticisi Alan Howard, iki dijital varlık girişimine yeni yatırım yaparak kripto para birimi endüstrisini desteklemeye devam ediyor.

Büyük varlık yöneticisi Brevan Howard’ın kurucu ortağı, Londra merkezli kripto hizmetleri şirketi Copper.co için 25 milyon dolarlık uzatma fonu artışına öncülük etti. Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, yeni yatırımın Dawn Capital ve Target Global gibi şirketler tarafından yönetilen 50 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu takip ettiğini duyurdu.

Ek finansman, Copper’ın geleneksel finans firmalarının blok zinciri teknolojisinden ve kripto para birimlerinden yararlanmalarını sağlama konusundaki uzmanlığını daha da güçlendirmeye yönlendirilecek. Firma, ek finansmanın geleneksel finans sektöründen kriptoya artan ilgiyi gösterdiğini vurguladı.

Copper yatırımı, Perşembe günü yaptığı duyuruda Asya kripto yatırım platformu Kikitrade için Howard destekli 12 milyon dolarlık başka bir bağış toplamasının ardından geldi. Başlangıç, Avustralya, Hong Kong, Tayvan ve Güneydoğu Asya’da işini ve uyumluluğunu genişletmek için yeni sermayeyi kanalize etmeyi planlıyor.

İlişkili: Berkshire Hathaway, Brezilya dijital bankasına 500 milyon dolar yatırım yaptı

Howard daha önce Avrupa dijital varlık yöneticisi CoinShares, blockchain ve yazılım geliştirme şirketi Block.one ve kurumsal kripto ticaret platformu Elwood gibi büyük kripto firmalarına yatırım yaptı.

Howard ayrıca geçen yıl 600 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) satın alan Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir hedge fonu olan One River Digital Asset Management ile %25 hisseye sahip. Bu yılın başlarında Howard, küresel banka Nomura tarafından kripto cüzdan şirketi Ledger ve CoinShares ile ortaklaşa oluşturulan bir dijital varlık saklama hizmetleri sağlayıcısı olan Komainu için 25 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti.