Hack sonrası fiyat düşüşünden sarsılan Easyfi, topluluk tazminat planını açıkladı

Hack sonrası fiyat düşüşünden sarsılan Easyfi, topluluk tazminat planını açıkladı

- in Kripto Para Haberleri
45
0

Yıkıcı bir hacklemenin ardından, bir çapraz zincir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü, bugün DeFi tarihindeki en büyük istismarlardan birinden etkilenen token sahipleri ve yatırımcılar için geçici bir tazminat planını ortaya çıkardı.

EasyFi bugün bir Tweette, acil ödemeleri, IOU jetonlarını ve saldırı mağdurlarını hedefleyen teşvik programlarını içeren çok aşamalı bir süreç olan “Ara Ödeme Planını” duyurdu.

19 Nisan’da gerçekleşen hack, 6 milyon dolarlık stabilcoin ve saldırı sırasında kaybedilen 120 milyon dolar değerinde 2.98 milyon EZ tokeni ile DeFi tarihinin en büyükleri arasında kabul ediliyor. Hacker karmaşık bir pozisyondaydı, çünkü protokolü kullandıktan sonra EZ token arzının% 30’undan fazlasına sahiplerdi ve bunları boşaltmak için sınırlı likidite vardı. Token, bir hafta sonra EZ 2.0’a “sabitlendi” ve saldırganın kalan jetonlarını etkin bir şekilde değersiz hale getirdi.

İçinde Cıvıldamak EasyFi’nin kurucusu Ankitt Gaur, kişisel hesabından, saldırının “yönetici anahtarlarına erişmek ve iyi planlanmış saldırıyı gerçekleştirmek için kurucunun makinesine / meta görevine yapılan hedefli bir saldırının” sonucu olduğunu doğruladı. Bu saldırı vektörü, Nexus Mutual’ın kurucusu ve 8 milyon dolar kaybeden Hugh Karp’ın kişisel bilgisayarındaki 2020 hackine benzerlikler taşıyor.

Hack and exploit yayınından bir uzman Rekt, hırsızlığın gevşek güvenlik uygulamalarının bir sonucu olabileceğini, çünkü bu türden önlemlerle bir cüzdanda güvence altına alınmak yerine hazine anahtarlarının tek bir kişinin elinde olduğunu belirtti. çoklu imza şeması veya zaman kilitlemeli işlemler gibi bir hacklenme.

EasyFi, tazminat planı blog gönderisinde, saldırıyı “iyi planlanmış” ve “gelişmiş” olarak nitelendiriyor.

Nedeni ne olursa olsun, mağdurları tazmin etme çabaları çok yönlüdür. Gönderilerine göre, kaybedilen fonların% 25’i, kullanıcılara “anında” stabilcoin şeklinde dağıtılırken, geri kalan% 75’i “IOU” tokenleri olarak dağıtılacaktır. IOU jetonları, “dağıtım sırasında EZ’nin spot fiyatında% 25 indirim” alacak ve 1’e 1 temelde EZ v2 jetonları için kullanılabilir. Hack kurbanlarının ayrıca belirtilmemiş ortaklardan gelecek uçak düşüşlerinin alıcıları olacağı ve halen geliştirilmekte olan diğer teşvik edilmiş programlara erişebilecekleri bildirildi.

Gönderi ayrıca, protokolün, hack’i takiben “hızlandırılmış” bir bağış toplama turu yoluyla yeni risk sermayesini çekmek için çalıştığını da belirtti – bu, hala devam eden bir tur.

Token bugün% 4.7 düşüşle 11.30 $ ‘a geriledi ve hafta% 33.8 düştü – hala hem hack’ten hem de muhtemelen IOU’larında nakit para kazanan telafi edilen yatırımcılardan sersemlemekte.

Hack’ler ve istismarlar DeFi’yi rahatsız etmeye devam ettikçe, tazminat yöntemleri giderek daha sıcak bir konu haline geliyor. EasyFi’nin çok yönlü yaklaşımı, Origin Dollar’ın yaklaşımını yansıtırken, diğer protokoller son aylarda saldırıları azaltmak için yaratıcı çapraz platform hazine büyüsünü tercih etti.