GoodFi koalisyonu, 100 milyonu DeFi’ye çekmeye yardımcı olmak için 22 endüstri liderini ekledi

GoodFi koalisyonu, 100 milyonu DeFi’ye çekmeye yardımcı olmak için 22 endüstri liderini ekledi

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Kar amacı gütmeyen merkezi olmayan finans ittifakı GoodFi, sektörün en iyi projelerinin birçoğundan temsilciler de dahil olmak üzere yeni oluşturulan Danışma Kurulu’na 22 DeFi endüstri liderinin eklendiğini duyurdu.

Ayrıca yeni kullanıcıları uygun DeFi protokolleriyle bağlamak için bir web sitesi başlattı.

13 Mayıs’ta duyurulan danışma kurulunda Chainlink hesap yöneticisi Michael Zacharski, SushiSwap çekirdek geliştiricisi, Omakase ve Aave dijital pazarlama müdürü Isa Kivlighan bulunuyor. Toplamda, Ava Labs, Acala Network ve Maple Finance dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından DeFi’de inşa eden önde gelen 19 ekip temsil edilmektedir.

Danışmanlar Kurulunun, kripto ve DeFi sektörlerine girmenin önündeki engelleri azaltmak için bilgi ve deneyimi bir araya getirmesi bekleniyor. GoodFi ayrıca, ilk kez kullananlar için değer önerisi ve merkezi olmayan finansmanın temelini oluşturan temel bilgiler hakkında derinlemesine kaynaklar sunan bir web sitesi başlattı.

Site, önümüzdeki aydan itibaren bir “çöpçatan” özelliği sunacak. Yeni kullanıcılara, kendi ihtiyaçlarına göre uyarlanmış başlangıç ​​dostu DeFi protokolleri önermek için tasarlanmıştır. Araç ayrıca, “bir dizi kanıtlanmış platformda” verim ürünleri için gerçek zamanlı veriler sağlayacaktır.

Radix’in strateji başkanı Adam Simmons, GoodFi’nin 2025 yılına kadar 100 milyon DeFi kullanıcısını işe alma misyonunu vurguladı:

“Yeni bir kripto para birimi cüzdanı açarken ve çeşitli DeFi DApp’leri ile etkileşime girmek kripto yerlilerinin ikinci doğası olsa da, bu süreçler başlangıçta dünyanın dört bir yanındaki başlatılmamış çoğunluğu korkutacak. 100 almak için [million] 2025’e kadar DeFi kullanıcıları, GoodFi’nin kullanıcıları ekosisteme getirirken kendilerine güvenmeleri için her adımda yönlendirmesi gerekiyor. “

Maple Finance CEO’su ve kurucu ortağı olan Cointelegraph’a konuşan Sidney Powell, Maple’ın “DeFi’nin sıradan insanların eline bıraktığı güç ve egemenlik hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklıklar kurmaya yardımcı olacağını” belirtti.

Powell, kullanıcı dostu arayüzlerin giderek daha fazla geliştirilmesinin DeFi’nin “daha fazla benimsenmesine” yardımcı olacağını öngördü ve “DeFi ne kadar uzun süre kalırsa, insanlar o kadar rahat olacak” dedi.

“[DeFi] şimdiden Wall St ve daha geleneksel finans geçmişlerinden tanıdığım insanlara hitap etmeye başladı, bu yüzden bu sadece bir zaman meselesi. DeFi’nin benimsenmesini, yeni teknoloji ve finans işletmelerine büyüme ve yenilik için sermayeye erişim sağlayarak toplumun ilerlemesini artırma olarak görüyoruz. “

GoodFi ittifakı Şubat ayında DeFi odaklı birinci katman protokolü Radix tarafından başlatıldı ve Chainlink, Aave ve Messari erken destek sözü verdi.

DeFi konsorsiyumları, Polkadot’un Aralık ayında bir ittifak ilan etmesi, Nisan’da Ren Alliance’ın 50’den fazla üyeye genişlemesi ve Open DeFi Alliance’ın bu ayın başlarında merkezi olmayan bir otonom organizasyon başlatmasıyla son aylarda hızla çoğaldı.